Yöresel.com

Balkabağı Tozu-100 Gram (#3049)

12,00 TL
 • Balkabağı Tozu Paketi Içinde Ne Bulunmaktadır?

   

  Balkabağı tozu paketi içerisinde 100 gram Balkabağı tozu kraft kilitli ambalaj içerisinde satışa sunulmuştur. Kilitli ambalaj ile istediğiniz zaman istediğiniz kadar kullanarak tekrar kilitleyip muhafaza edebilirsiniz. İçerisinde hiçbir katkı maddesi, ilave şeker, koruyucu içermemektedir.

   

  Balkabağı Tozu Nedir, Nasıl Üretilir?

   

  Kurutulmuş balkabağı tozu, taze balkabağı kullanılarak kurutulup üretilen ve üretim sonucunda elde edilen ürünün öğütülmüş şeklidir.Taze balkabağı kurutulmadan önce yaklaşık %94 civarında su içerir. Kurutma ile kurutulan taze üründeki su oranı çok düşük değerlere indirilir. Kurutma sonucunda yaklaşık 10-15 kg balkabağı kullanılarak 1 kg kuru toz balkabağı elde edilir. Kurutma esnasında üründeki su buharlaşır ve ürünün öz kısmı kalır. Bu sebeple kuru balkabağı tozu besin değerleri özellikle karbonhidrat, vitamin, protein, yağ gibi oranlar çok yükselmiştir. Satılan paket yaklaşık 1-1,5 kg taze balkabağı kullanılarak üretilmiştir.

  Balkabağı Tozu Nerelerde Kullanılır?

   

  Balkabağı tozu aşağıdaki alanlarda kullanılabilir.

  Balkabağı tozu pasta ve tatlıların üzerinde,

  Keklerin içerisinde,

  İçeceklerin içerisinde,

  Renklendirme amaçlı gıda katkısı olarak pudinglerde ve dondurmalarda,

  Kozmetik amaçlı maske yapımında kullanılabilir.

  Balkabağı Tozu Faydaları Nelerdir?

   

  Kurutulmuş balkabağı tozu, taze ürünün uygun şartlarda gerekli ön işlemlerden geçirilerek kurutulması ile üretilmiştir. Kurutma sonucunda kurutulan üründeki suyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal kuru balkabağı içindeki besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok yükselir. Aynı miktar taze balkabağı tüketmek ile kurutulmuş balkabağı tüketmek arasında besin değerleri açısından çok farklılık vardır ama faydalar açısından ise istisnai durumlar dışında, doğal taze balkabağı neye iyi geliyorsa kuru balkabağı aynı konuda faydalıdır denebilir.
  Önemli Not: Ürünün tanıtımında kullanılan fotoğraflar, besin değerleri,faydaları ve yaklaşık fire oranları site ilk hazırlandığındaki veriler ve kaynaklar derlenerek yazılmıştır. Size gelecek ürün, ürünün cinsinden, kurutma tekniğinden ve başka unsurlar sebebiyle farklı olabilir.

 • Giriş yapmamış olarak görünüyorsunuz. Lütfen yorum yazabilmek için giriş yapın.

 • Yapılan 20 alışverişten aldığı 0 değerlendirmede %0 olumsuz puan aldı

  Mağaza Performansı
  Ürününüz zamanında kargolandımı ? 0 0
  Ürününüz anlatıldığı gibi elinize ulaştı mı ? 0 0
  Kargolama tarzı hoşunuza gittimi ? 0 0
  Satıcı ile iletişiminizden memnun kaldınız mı ? 0 0
 • Mağazaya soru sorabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir...