Yöresel.com

Havuç Tozu -100 Gram (#3052)

12,00 TL
 • Havuç Tozu Paketi Içinde Ne Bulunmaktadır?

   

  Havuç tozu paketi içerisinde 100 gram havuç tozu kraft kilitli ambalaj içerisinde satışa sunulmuştur. Kilitli ambalaj ile istediğiniz zaman istediğiniz kadar kullanarak tekrar kilitleyip muhafaza edebilirsiniz. İçerisinde hiçbir katkı maddesi, ilave şeker, koruyucu içermemektedir.

   

  Havuç Tozu Nedir, Nasıl Üretilir?

   

  Kurutulmuş havuç tozu, taze havuç kullanılarak kurutulup üretilen ve üretim sonucunda elde edilen ürünün öğütülmüş şeklidir.Taze havuç kurutulmadan önce yaklaşık %90 civarında su içerir. Kurutma ile kurutulan taze üründeki su oranı çok düşük değerlere indirilir. Kurutma sonucunda yaklaşık 10 kg havuç kullanılarak 1 kg kuru toz havuç elde edilir. Kurutma esnasında üründeki su buharlaşır ve ürünün öz kısmı kalır. Bu sebeple kuru havuç tozu besin değerleri özellikle karbonhidrat, vitamin, protein, yağ gibi oranlar çok yükselmiştir. Satılan paket yaklaşık 1 kg taze havuç kullanılarak üretilmiştir.

   

  Havuç Tozu Nerelerde Kullanılır?

   

  Havuç tozu aşağıdaki alanlarda kullanılabilir.

  Havuç tozu pasta ve tatlıların üzerinde,

  Keklerin içerisinde,

  İçeceklerin içerisinde,

  Renklendirme amaçlı gıda katkısı olarak pudinglerde ve dondurmalarda,

  Kozmetik amaçlı maske yapımında kullanılabilir.

  Havuç Tozu Faydaları Nelerdir?

   

  Kurutulmuş havuç tozu, taze ürünün uygun şartlarda gerekli ön işlemlerden geçirilerek kurutulması ile üretilmiştir. Kurutma sonucunda kurutulan üründeki suyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal kuru havuç içindeki besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok yükselir. Aynı miktar taze havuç tüketmek ile kurutulmuş havuç tüketmek arasında besin değerleri açısından çok farklılık vardır ama faydalar açısından ise istisnai durumlar dışında, doğal taze havuç neye iyi geliyorsa kuru havuç aynı konuda faydalıdır denebilir.
  Önemli Not: Ürünün tanıtımında kullanılan fotoğraflar, besin değerleri,faydaları ve yaklaşık fire oranları site ilk hazırlandığındaki veriler ve kaynaklar derlenerek yazılmıştır. Size gelecek ürün, ürünün cinsinden, kurutma tekniğinden ve başka unsurlar sebebiyle farklı olabilir.

   

 • Yorum Yap

  Ürüne Puan Verin
 • Yapılan 13 alışverişten aldığı 0 değerlendirmede %0 olumsuz puan aldı

  Mağaza Performansı
  Ürününüz zamanında kargolandımı ? 0 0
  Ürününüz anlatıldığı gibi elinize ulaştı mı ? 0 0
  Kargolama tarzı hoşunuza gittimi ? 0 0
  Satıcı ile iletişiminizden memnun kaldınız mı ? 0 0
 • Mağazaya soru sorabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir...

DİĞER SATICILAR
20,00 TL 18,50 TL
Fx Food Fx Food Gül Tozu 100 Gr

Alıcı Öder - 2-3 Gün İçerisinde Kargo