Yöresel.com

İstiridye Mantar Tozu- 1 Kg (#3071)

102,00 TL
 •  

  Kurutulmuş mantar tozu, taze mantar kullanılarak üretilen ve üretim sonucunda elde edilen kurutulmuş ürünün öğütülmüş şeklidir.Taze mantar kurutulmadan önce yaklaşık %92 civarında su içerir. Kurutma ile kurutulan taze üründeki su oranı çok düşük değerlere indirilir. Kurutma sonucunda yaklaşık 12-13 kg mantar kullanılarak 1 kg kuru mantar tozu elde edilir. Kurutma esnasında üründeki su buharlaşır ve ürünün öz kısmı kalır. Bu sebeple kuru mantar besin değerleri özellikle karbonhidrat, vitamin, protein,yağ gibi oranlar çok yükselmiştir. Aşağıda kurutulmuş mantar satışımızdaki farklı çeşitleri bulabilirsiniz.

  Kurutulmuş kültür mantarı tozu 0-1 mm: Kurutulmuş Mantarın özel kırma sistemleri ile öğütülmesi ile elde edilmiş üründür.

  Kurutulmuş mantar ince granül 1-2 mm: Taze mantarın kurutulduktan sonra özel granül yapma sistemleri ile ufalandığı üründür.

  Kurutulmuş mantar orta boy granül 1-4 mm: Taze mantarın kurutulduktan sonra özel granül makinelerinden geçirilerek, daha sonra elenerek istenilen boyuta getirilen üründür.

  Kurutulmuş mantar orta boy granül 2-6 mm: Taze mantar kurutulur. Kuruduktan sonra granül makinesinden geçirilir. Çıkan ürün düzgün boyutta olması için kalibre eleğinden geçirilir. Daha sonra paketlenir.

  Kurutulmuş mantar kalın granül 2-8 mm : En iri kırılmış üründür. genelde çorbalarda kullanılır. Aynı şekilde granül ve eleme makinelerinden geçirilireke elde edilir.

  Kurutulmuş mantar şerit kesilmiş: Mantar kurumadan önce kesme makinesinden geçirilerek kurutma fırınına sokulur. çıkan ürün kırma ve eleme sistemlerine girmeden paketlenir.

  Mantar kurusu nerelerde kullanılır?

   

  Mantar kurusu aşağıdaki alanlarda kullanılabilir.

  Hazır çorba içerisinde kullanılmaktadır,

  Bulgur ve pilav karışımları içerisinde kullanılabilir,

  Et tavuk, balık, çiğköfte ve köfte harçlarında kullanılabilir

  İlaç ve tedavi ürünü olarak sağlık sektöründe kullanılmaktadır,

  Makarna, mantı ve erişte hamuruna katkı olarak yada ürünün içerisinde kullanılabilir,

  Doğal yada Uygun Şartlarda Fırında Kurutulmuş Mantar Tozu faydaları nelerdir?

   

  Kurutulmuş mantar tozu, taze ürünün uygun şartlarda gerekli ön işlemlerden geçirilerek kurutulması ile üretilmiştir. Kurutma sonucunda kurutulan üründeki suyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal kuru mantar tozu içindeki besin değerleri , vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok yükselir. Aynı miktar taze mantar tüketmek ile kurutulmuş mantar tozu tüketmek arasında besin değerleri açısından çok farklılık vardır ama faydalar açısından ise istisnai durumlar dışında, doğal taze mantar neye iyi geliyorsa kuru mantar tozu aynı konuda faydalıdır denebilir.
  Önemli Not: Ürünün tanıtımında kullanılan fotoğraflar, besin değerleri ,faydaları ve yaklaşık fire oranları site ilk hazırlandığındaki veriler ve kaynaklar derlenerek yazılmıştır. Size gelecek ürün, ürünün cinsinden, kurutma tekniğinden ve başka unsurlar sebebiyle farklı olabilir.

 • Giriş yapmamış olarak görünüyorsunuz. Lütfen yorum yazabilmek için giriş yapın.

 • Yapılan 13 alışverişten aldığı 0 değerlendirmede %0 olumsuz puan aldı

  Mağaza Performansı
  Ürününüz zamanında kargolandımı ? 0 0
  Ürününüz anlatıldığı gibi elinize ulaştı mı ? 0 0
  Kargolama tarzı hoşunuza gittimi ? 0 0
  Satıcı ile iletişiminizden memnun kaldınız mı ? 0 0
 • Mağazaya soru sorabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir...

DİĞER SATICILAR
15,00 TL
Yöresel Store Ananas Kurusu 200 Gr

Alıcı Öder - Ertesi Gün Kargo

44,90 TL 17,90 TL
Kınalı Eller Beypazarı Sebze Kurusu

Alıcı Öder - 2-3 Gün İçerisinde Kargo