Yöresel.com

Sebze Tozları Seti-50 Gram (#3110)

10,80 TL
 • Toz sebzeler seti paketi içinde ne bulunmaktadır?

  Toz sebzeler seti paketi içerisinde 5 paket yaklaşık 10 gr'lık tek kullanımlık farklı sebzelerden oluşan farklı paketler bulunmaktadır. 5 paket farklı sebze tek bir kutu içerisinde satılmaktadır.  Kutu içerisinde ayrı ayrı paketlenmiş,

  Domates tozu,

  Sarımsak tozu,

  Soğan Tozu,

  Havuç Tozu,

  Kereviz kökü tozu bulunmaktadır.

  Sebze tozları seti nedir, nasıl üretilir?

  Sebze tozları seti kutusu içinde Domates tozu, Sarımsak tozu, Soğan Tozu, Havuç Tozu, Kereviz kökü tozu bulunmaktadır.ayrı paketlerde bulunmaktadır

  Sebze tozları seti, taze sebzeler kullanılarak kurutulup üretilen ve üretim sonucunda elde edilen ürünün öğütülmüş şeklidir.Paketin içindeki ürünler kurutulmadan önce yaklaşık üründen ürüne göre değişmekle birlikte %80-95 civarında su içerir. Kurutma ile kurutulan taze üründeki su oranı çok düşük değerlere indirilir. Kurutma sonucunda üründen ürüne değişmekle birlikte yaklaşık 10-20 kg taze sebze kullanılarak 1 kg kuru sebze tozu elde edilir. Kurutma esnasında üründeki su buharlaşır ve ürünün öz kısmı kalır. Bu sebeple kuru sebze tozları seti  içindeki ürünlerin besin değerleri özellikle karbonhidrat, vitamin, protein, yağ gibi oranlar çok yükselmiştir. Satılan paket yaklaşık 620 gr taze domates, havuç, kereviz kökü, soğan, sarımsak kullanılarak üretilmiştir.

  Bu tozların faydaları nelerdir?

  Kurutulmuş sebze tozları seti, taze ürünün uygun şartlarda gerekli ön işlemlerden geçirilerek kurutulması ile üretilmiştir. Kurutma sonucunda kurutulan üründeki suyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal kuru sebze tozları içindeki besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok yükselir. Aynı miktar taze  sebze tüketmek ile kurutulmuş sebze tozu tüketmek arasında besin değerleri açısından çok farklılık vardır ama faydalar açısından ise istisnai durumlar dışında, doğal taze  sebze neye iyi geliyorsa kuru Toz sebze aynı konuda faydalıdır denebilir.
  Önemli Not: Ürünün tanıtımında kullanılan fotoğraflar, besin değerleri,faydaları ve yaklaşık fire oranları site ilk hazırlandığındaki veriler ve kaynaklar derlenerek yazılmıştır. Size gelecek ürün, ürünün cinsinden, kurutma tekniğinden ve başka unsurlar sebebiyle farklı olabilir.

 • Giriş yapmamış olarak görünüyorsunuz. Lütfen yorum yazabilmek için giriş yapın.

 • Yapılan 13 alışverişten aldığı 0 değerlendirmede %0 olumsuz puan aldı

  Mağaza Performansı
  Ürününüz zamanında kargolandımı ? 0 0
  Ürününüz anlatıldığı gibi elinize ulaştı mı ? 0 0
  Kargolama tarzı hoşunuza gittimi ? 0 0
  Satıcı ile iletişiminizden memnun kaldınız mı ? 0 0
 • Mağazaya soru sorabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir...

DİĞER SATICILAR
44,90 TL 17,90 TL
Kınalı Eller Beypazarı Sebze Kurusu

Alıcı Öder - 2-3 Gün İçerisinde Kargo