Yöresel.com
 • %24 İndirim
 • Beypazarı Yöresel Domatesli Ev Tarhanası (#7808)

  24,90 TL 18,90 TL
  • Neden Beypazarı Tarhanası?

    

   Anadolu mutfağının vazgeçilmezi tarhana, içerdiği domates, biber ve yoğurt sebebiyle besleyici değeri son derece yüksek, kaliteli bir besin kaynağı olup, yüzyıllardır ninelerimizden bizlere, nesilden nesile geçmiş bir lezzetimizdir.

    

   Eski zamanlarda, insanoğlunun, yazın doğal ve taze olarak erişebildiği gıdaların, kurutularak ve fermente edilerek 12 ay boyunca tüketilmesini sağlayan bir saklama çeşidi olarak hazırlanırken, içerdiği protein ve vitaminler nedeniyle zamanla, bebeklerin ilk ek çorbası, hastaların şifası, yaşlıların sağlık kaynağı olmuş. Ancak son yıllarda, içeriğindeki katkı maddelerinin çok baskın olması gerekçe gösterilerek, çocuklara tarhana çorbası verilmemesi şeklinde diyetisyen tavsiyelerine rastlanmaktadır. Yüzyıllık beslenme geleneğimizin endüstriyel gıdalara yenilmesi ve bir şifa kaynağı iken çocuklara verilmemesi önerilen bir gıdaya dönüşmesi üzerine eski tadında Beypazarı tarhanası yapımının peşine düştük.

    

   Nasıl tüketebilirsiniz?

    

   Tarhana, her damak tadına göre farklı tariflerle zenginleştirilebilecek her öğün çorbası, veya bebek ana öğünü olabilir. Yoğun iş veya okul günlerinde sabahları kahvaltı edecek vakit bulamıyorsanız, akşamdan hazırladığınız tarhana çorbanızı sabah hızlıca ısıtıp bir termos bardağa koyarak yolda veya ofisinizde tüketebilirsiniz. Her öğün çorbası olarak adlandırılması bundandır.

    

    

   Afiyet olsun.

       İçindekiler:
   Un
   Domates
   Biber
   Ev yapımı yoğurt
   Yerli nohut
   Tarhana otu
   Tuz
   Yerli sarımsak

    

   *NET: 500GR.

  • Giriş yapmamış olarak görünüyorsunuz. Lütfen yorum yazabilmek için giriş yapın.

  • Yapılan 6 alışverişten aldığı 1 değerlendirmede %50 olumsuz puan aldı

   Mağaza Performansı
   Ürününüz zamanında kargolandımı ? 1 0
   Ürününüz anlatıldığı gibi elinize ulaştı mı ? 1 0
   Kargolama tarzı hoşunuza gittimi ? 0 1
   Satıcı ile iletişiminizden memnun kaldınız mı ? 0 1
  • Mağazaya soru sorabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir...