Yöresel.com

Çiğ Karabuğday Unu 1000g (greçka Unu Kara Buğday) Glutensiz-helaliye (#7281)

23,58 TL
 • Helaliye Çiğ Karabuğday Unu 

  Ürünümüz kavrulmamış greçkadan elde edilmiştir. Gıdaya uygun kraft torbalara dolum yapılmaktadır. Çölyak olanlar için uygun üründür. Üretimi yapılan makine/tesiste sadece glutensiz ürünler işlenmektedir. Çapraz kontaminasyon ve çeşitli nedenlerle gluten bulaşma riski yoktur. Ürüne ait akredite laboratuvarda yapılmış gluten analizi sertifikası ekte verilmiştir.

  Geleneksel Karabuğday  (Greçka)  Unu, karabuğday bitkisinin öğütülmesiyle elde edilen, küçük siyah partiküller içeren bir un çeşididir.Karabuğday bitkisi, bileşiminde yüksek düzeyde protein, diyet lif, vitamin, temel çoklu doymamış yağ asitleri,rutin ve quercetin gibi antioksidanları içerir.Besin kalitesinin yüksek olması nedeniyle önemli bir gıda ham bileşeni olan karabuğday, fonksiyonel gıda endüstrisi için çok önemli bir potansiyele sahiptir.

  ● Gluten içermeyen bir ürün olan Karabuğday  (Greçka)  Unu, özellikle çölyak hastaları veya diğer gluten intoleransları ve alerjileri olan kişiler için iyi bir gıda seçeneğidir.Ayrıca doymuş yağ, kolesterol ve sodyum konusunda endişe duyan herkes için mükemmel bir alternatiftir.Araştırmalar, karabuğdayın kolesterol ve kan şekeri düzeylerininin kontrolünde yardımcı olduğunu göstermektedir. 

  ● Çok yönlü kullanım alanına sahip olan Karabuğday  (Greçka)  unu, glutensiz ekmek ve kraker, noodle, waffle, kurabiye, kek gibi temel gıda maddelerinin; sirke, çay, bal ve ispirto gibi çok sayıda sanayii ürününün üretiminde başarı ile kullanılmaktadır.

  KARABUĞDAY GREÇKA UNU ENERJİ VE BESİN ÖĞELERİ 100 g

  Kalori (kcal) 335
  Karbonhidrat (g) 70,6
  Protein (g) 12,7
  Şeker (g) 2,6
  Potasyum (mg) 577
  Lif (g) 10
  Kül (g) 2,5
 • Yorum Yap

  Ürüne Puan Verin
 • Yapılan 2 alışverişten aldığı 0 değerlendirmede %0 olumsuz puan aldı

  Mağaza Performansı
  Ürününüz zamanında kargolandımı ? 0 0
  Ürününüz anlatıldığı gibi elinize ulaştı mı ? 0 0
  Kargolama tarzı hoşunuza gittimi ? 0 0
  Satıcı ile iletişiminizden memnun kaldınız mı ? 0 0
 • Mağazaya soru sorabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir...