Yöresel.com

Çilek Cipsi-50 Gram (#3169)

14,40 TL
 • Çilek Cipsi Paketi Içinde Ne Bulunmaktadır?

   

  Çilek cipsi paketi içerisinde 50 gram kurutulmuş çilek kraft kilitli ambalaj içerisinde satışa sunulmuştur. Kilitli ambalaj ile istediğiniz zaman istediğiniz kadar kullanarak tekrar kilitleyip muhafaza edebilirsiniz. İçerisinde hiçbir katkı maddesi, ilave şeker, koruyucu içermemektedir.

   

  Çilek Cipsi Nedir, Nasıl Üretilir?

   

  Kurutulmuş çilek cipsi, taze çilek kullanılarak özel makinelerde kesilip, kurutulup üretilen ve üretim sonucunda paketlenen üründür.Taze çilek kurutulmadan önce yaklaşık %90 civarında su içerir. Kurutma ile kurutulan taze üründeki su oranı çok düşük değerlere indirilir. Kurutma sonucunda yaklaşık 10 kg çilek kullanılarak 1 kg kuru çilek elde edilir. Kurutma esnasında üründeki su buharlaşır ve ürünün öz kısmı kalır. Bu sebeple kuru çilek besin değerleri özellikle karbonhidrat, vitamin, protein, yağ gibi oranlar çok yükselmiştir. Satılan paket yaklaşık 500 gram taze çilek kullanılarak üretilmiştir.

   

   

   Çilek Cipsi Nerelerde Kullanılır?

   

   

  Çilek cipsi aşağıdaki alanlarda kullanılabilir.

  Çilek cipsi pasta ve tatlıların üzerinde,

  Keklerin içerisinde,

  İçeceklerin içerisinde,

  Aroma verici amaçlı gıda katkısı olarak pudinglerde ve dondurmalarda,

  Diyet ürünü olarak ara öğünlerde, iş yerinde, okulda pratik ambalajıyla yanınızda taşıyarak istediğiniz yerde tüketebilirsiniz,

  Çilek Cipsi Faydaları Nelerdir?

   

   

   

   

  Kurutulmuş Çilek cipsi, taze ürünün uygun şartlarda gerekli ön işlemlerden geçirilerek kurutulması ile üretilmiştir. Kurutma sonucunda kurutulan üründeki suyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal kuru çilek içindeki besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok yükselir. Aynı miktar taze çilek tüketmek ile kurutulmuş çilek tüketmek arasında besin değerleri açısından çok farklılık vardır ama faydalar açısından ise istisnai durumlar dışında, doğal taze çilek neye iyi geliyorsa kuru çilek aynı konuda faydalıdır denebilir.
  Önemli Not: Ürünün tanıtımında kullanılan fotoğraflar, besin değerleri,faydaları ve yaklaşık fire oranları site ilk hazırlandığındaki veriler ve kaynaklar derlenerek yazılmıştır. Size gelecek ürün, ürünün cinsinden, kurutma tekniğinden ve başka unsurlar sebebiyle farklı olabilir.

   

 • Yorum Yap

  Ürüne Puan Verin
 • Yapılan 31 alışverişten aldığı 0 değerlendirmede %0 olumsuz puan aldı

  Mağaza Performansı
  Ürününüz zamanında kargolandımı ? 0 0
  Ürününüz anlatıldığı gibi elinize ulaştı mı ? 0 0
  Kargolama tarzı hoşunuza gittimi ? 0 0
  Satıcı ile iletişiminizden memnun kaldınız mı ? 0 0
 • Mağazaya soru sorabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir...