Yöresel.com

Cilt Bakımı

Sonuçları Filtrele
Fiyat (TL)
-
Yöre
  • Ankara6
  • Antalya1
  • Hatay3
  • Malatya31
  • Muğla1
  • İzmir3
Limit:
Sıralama:

45 sonuçtan 1 ile 32 arası görüntüleniyor.

Cilt Bakımı ve Sağlıklı Cilt

Sağlıklı bir vücut ve sağlıklı bir görünüm için cilt bakımımızı asla aksatmamalı ve düzenli olarak cilt bakımımızı yapmalıyız. Vücudun ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalıyız. Çevresel koşullardan dolayı cildimiz her zaman mükemmel görünmeyebilir. Cildimiz çabuk yıpranır, pürüzlenir, lekelenir ve yaşlanır. Yanlış beslenme alışkanlıkları, alkol ve sigara tüketimi de cildin görünümünü etkileyen faktörlerdendir. Bunun neticesinde yüzümüzde sivilcelenme, siyah nokta ve lekeler oluşabilir. Tüm bu sebeplerden dolayı cildimize daima bakmalı, ihtiyaçlarına önem vermeliyiz.

Cilt Bakımı Nedir, Nasıl Yapılır?

Parlak ve pürüzsüz bir görünüm doğru cilt bakımı ile başlar. Cildin güzelliğini, sağlığını, yapısını korumak için gereken cilt bakımı, cilt üzerinde biriken ölü tabakayı temizleyerek cildi yeniler. Cilt bakımı oldukça önemlidir. Peki, cilt bakımı nedir ve nasıl yapılmalıdır? Cilt bakımı, cildimiz için faydalı olan, cildi iyileştirmek için düzenli kullanılan ve uygulanan bakımların tamamıdır diyebiliriz. Cildimizin genç ve pürüzsüz olmasını sağlamak için, yıpranmasını önlemek için, daha sağlıklı görünmesini sağlamak için ihmal etmeden muhakkak bakım yapmalıyız. Örneğin, temizleme, nemlendirme, faydalı maskeler yapmak gibi.

Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Cildimize düzenli bakım yaptığımızda oluşabilecek cilt lekelerini, siyah nokta ve sivilceleri önler. Ölü hücrelerden, kirlerden, makyajdan ve makyaj kalıntılarından arınan cilt taze, canlı ve parlak görünür. Geniş gözenekleri küçültür ve önler. Geniş gözenekler genellikle yağlı ve karma ciltlerin problemidir. Düzenli cilt bakımı ile bunu önlemek mümkün. Ciltte oluşan renk eşitsizliklerini önler. Sağlıklı bir cilt için yalnızca bakım yapmak yetmez ayrıca dikkat etmemiz gerekenler vardır. Peki, nedir bunlar?

Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler!

-Düzenli meyve ve sebze tüketimi

-Bol su tüketmek.

-Düzenli uyku uyumak.

-Cilde düzenli masaj yapmak.

-Cildi güneşten korumak.

-Sigara, alkol gibi alışkanlıklardan kurtulmak.

-Yağlı yiyeceklerden, kızartmalardan uzak durmak gibi.

Cilt Bakımında Rutinimiz Ne Olmalıdır?

Cilt bakımı kişiye özel, benzersizdir. Her insanda cilt tipinin farklılık gösterdiği gibi rutin bakımda farklı olmalıdır. Başka bir tene iyi gelen bir bakım sizin cildinizde aynı etkiyi göstermeyebilir. Bu nedenle genel cilt bakımı dışında “x ürünü uygula” gibi tavsiyeleri göz ardı ediniz. Genel bakım şu şekildedir; Cildimizi temiz tutmak, nemlendirmek ve güneş ışınlarından korumak.