Yöresel.com

Doğal Lif

Sonuçları Filtrele
Fiyat (TL)
-
Yöre
  • Mersin1
Limit:
Sıralama:

1 sonuçtan 1 ile 1 arası görüntüleniyor.

Doğal Lif Nedir?

Cildi ölü derilerden arındırmak, cildin yenilenmesini sağlar. Bu bakımdan lifler son yıllarda çok popüler olmuştur. Bunun en büyük sebebi ise cilde olan faydalarıdır. Doğal lifler arasından en yaygın olanı kabak lifidir. Kabak lifi banyo lifi ve bulaşık süngeri olarak çok kullanım alanı vardır. Kabak lifinin doğal olması ve birçok alanda kullanılabilir olması son dönemde çok ilgi görmesine sebep olmuştur. Peki doğal kabak lifi nasıl yapılmaktadır?

Doğal Lif Çeşidi Kabak Lifi

Baklagiller ailesinden gelen kabak lifi hızlı büyüyen bir türdür. Sarı çiçeklere sahiptir. Yeterince büyüdükten sonra bazı yöntemler ile kabak lifine dönüştürülür. Siyah nokta ve sivilce oluşan bölgelere iyi gelir, izlerin geçmesine yardımcı olur. Selülit oluşumunu ve görümünü büyük oranda azaltır. Batık kıl problemlerinin çözülmesine yardımcı olur. Kan akışını harekete geçirir ve cilde canlılık kazandırır. Ciltteki kiri, ölü deriyi ve makyaj kalıntılarını temizleme konusunda oldukça faydalıdır.

Doğal Lif Nasıl Kullanılır?

Doğal lif tıpkı bir kese gibi kullanılan üründür. Kuru haldeyken oldukça sert bir yapısı vardır. Kullanılmadan önce bir süre sıcak su ile yumuşatılması gerekmektedir. Bu aşamada yumuşaması için doğal sabun ekleyebilirsiniz. Yumuşadıktan sonra vücudunuzu keseleyebilir ve ölü derilerden arınabilirsiniz.

Doğal Lifin Faydaları

Günümüzde lifin faydalarını arttırmak ve alternatif ürün bir haline getirmek için ballı sabun, eşek sütlü sabun ile birleştirilip satışa sunulmaktadır. Kabak lifinin kullanım alanında lifin faydalarına ballı sabun ve ya eşek sütlü sabun eklenince olağanüstü bir temizlik ve oldukça faydalı bir ürün haline gelmektedir. Bal ve eşek sütünün faydaları saymakla bitmez. Cildi yenilemesi, cildi nemlendirmesi, canlandırma, sıkılaştırma gibi birçok özelliğe sahip olmasıyla beraber kullanımında masaj etkisi yarattığı için rahatlatma gibi bir etkisi vardır. Cildimize iyi gelecek tüm özellikler tek bir ürün haline getirilmiş olmasıyla beraber aynı zamanda pratiktir. Cilt sorunları ve temizliği için tavsiye edilir. Dikkat etmeniz gereken tek nokta, ürünün hakiki ve doğal olmasıdır.

Doğal Lifi Nereden Bulabilirim?

Organik, doğal ve editör onaylı ürünlere yoresel.com’dan ulaşabilirsiniz.