Yöresel.com

Ekşi Mayalı Glutensiz Karabuğday Ekmeği %100 Greçka 1000g (#7313)

40,95 TL
 • HELALİYE EKŞİ MAYALI KARABUĞDAY EKMEĞİ

  ÜRÜN ÖZELLİKLERİ VE MUHAHAFAZA:

  %100 Karabuğday, yani Greçka ekmeğimiz tamamen karabuğdaydan yapılmıştır. İçerisine hiç bir katkı maddesi koymadığımız için, oda sıcaklığında ki ömrü maksimum 5 gündür. Dilimlenip derin dondurucuda 1 yıla kadar saklanabilir.  Tüketmeden önce mikro dalga veya teflon tavada ısıtılıp tüketilmesi yapıyı ve tadı geliştirecektir.

  Mümkünse ekmeğinizi dilimleyin. Ardından gıdaya uygun şeffaf poşet içine koyup ağzını bağlayarak hava ile temas etmesini olabildiğince engelleyin. Bu şekilde ekmeğinizi oda sıcaklığında 3-5 gün, buzdolabının normal bölümünde 7-10 gün ve derin dondurucu bölümünde 1 yıla kadar saklayabilirsiniz.

  Hiçbir endüstriyel proses uygulanmadığı ve tamamen geleneksel ekşi mayalama işlemi kullanılarak üretildiği için ürünün ekşimsi bir tadı ve kokusu mevcuttur. Bu haliyle ürün Doğal ve Helal kriterlerine uygun olup güvenle tüketilebilir.

   

  Karabuğday su tutma kapasitesi yüksek bir üründür. Bu nedenle ekmeğin içi değişen oranlarda ıslak bir yapıda olmaktadır. Bu durumekmeğin pişmediği anlamına gelmez. Her bir karabuğday tanesinin, paketinin, çuvalının, tarlasının ve yetiştirildiği ülkenin kendine has bir su tutma kapasitesi ve mikroflorası olması nedeniyle hiçbir proses değişikliği yapmadığımız halde ürünün kabarması, su tutma kapasitesi ve ekmeğin içerisinde kalan nem miktarı, yapısı, tadı ve kokusuna etki etmektedir. Ekmeğimizin endüstriyel bir ekmek olmadığını emek yoğun bir şekilde 3-4 günlük bir yapım süreciyle siparişe özel olarak hiçbir suni maya, katkı maddesi vb bir bileşen kullanılmadığını özellikle belirtiriz. Bu ürün çölyak, glüten hassasiyeti olanlar, değişik alerjisi ve sağlık problemleri olanlar ve ayrıca tamamen doğal beslenmek isteyenler için üretilmiştir. Lütfen yapısını- fiyatını ve özelliklerini içerisinde farklı katkı maddeleri, farklı unlar ve instant-kuru-yaş maya kullanılan ekmek, bitkisel ve sentetik takviye edicilerin kullanıldığı yada fabrikasyon ekmeklerle karşılaştırmayınız.

   

  TADIMA DAİR:

  Tost yapımı için (Özelilikle kaşarlı) uygun bir ekmek olduğu söylenebilir. Sulu ve kuru yemeklerle ve kahvaltıda tüketilmelidir. Çocuklara bu ekmek tat olarak biraz yoğun gelebilir. Tuzlu malzemeler ile birlikte tüketilirse çok daha lezzetli bir hal alacaktır.

  AFİYET OLSUN..

 • Giriş yapmamış olarak görünüyorsunuz. Lütfen yorum yazabilmek için giriş yapın.

 • Yapılan 23 alışverişten aldığı 0 değerlendirmede %0 olumsuz puan aldı

  Mağaza Performansı
  Ürününüz zamanında kargolandımı ? 0 0
  Ürününüz anlatıldığı gibi elinize ulaştı mı ? 0 0
  Kargolama tarzı hoşunuza gittimi ? 0 0
  Satıcı ile iletişiminizden memnun kaldınız mı ? 0 0
 • Mağazaya soru sorabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir...