Yöresel.com

Glutensiz

Sonuçları Filtrele
Fiyat (TL)
-
Yöre
  • Ankara1
  • Muğla1
  • İstanbul1
Limit:
Sıralama:

3 sonuçtan 1 ile 3 arası görüntüleniyor.

Glutensiz Ürünler

Glutensiz doğal ürünlere, Sağlıklı Yaşam kategorisi ile ulaşabilirsiniz. Glutensiz ürünler kategorisinde; maca tozu, chia unu, kinoa unu, organik Hindistan cevizi unu, teff unu, Brezilya cevizi, kinoa köftesi, çikolatalı keçiboynuzu ezmesi, tarhana ve kemik suyu gibi onlarca ürün yer alır. Gluten, buğday gibi tahıl ürünlerinde bulunan elastik yapıdaki protein grubunun ismidir. Gluten, genel olarak ekmek yapımında kullanılır. Su ile birleşen gluten, sakıza benzer esnek yapıya bürünür. Buğday içeren birçok üründe gluten bulunur. Gluten çoğu kişi tarafından kolayca sindirilebilir ancak glutene karşı hassasiyeti bulunanlar, sindirimde zorluk yaşar ve reaksiyon gösterirler. Glutene karşı hassasiyeti bulunan kişilerin çoğu, çölyak hastasıdır.

Gluten doğal bir gıda maddesidir ancak gluten içeren ürünler zararlı olduğu için, glutensiz ürünler tercih edilir. Glutensiz ürün kullananlar tarafından en fazla tercih edilen ürünler, hindistan cevizi içeren ürünlerdir. Günlük yaşamımızda tükettiğimiz ürünlerin ortalama olarak %80’i gluten içerir. Bu da glutensiz ürünlerin daha değerli olmasını sağlar. Gluten hassasiyeti bulunanlarda, ilerleyen süreçlerde ince bağırsağın işlevsiz hale geldiği görülebilir. Bu da sindirim sisteminin bozulmasına ve bağırsak emiliminin zorlaşmasına neden olur. Bunlar dışında gluten içeren ürünler; astım, alerji ve enfeksiyonlara karşı vücut direncinin bozularak zayıf düşmesine de neden olur.

Glutensiz ürünler kategorisinde siz de farklı yörelere ait ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz. Glutensiz ürünler için, arama kutucuğunu kullanarak seçim aralığınızı daraltabilir ve aradığınız ürünlere daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ürünlerinizi sepete ekledikten sonra hızlı ödeme seçenekleri ile siparişlerinizi kısa sürede verebilirsiniz. Sürekli güncellenen ürün listesi ile sağlıklı, doğal onlarca ürün hep elinizin altında! Keyifli ve organik alışverişin adresi, yoresel.com