Yöresel.com

Hatay Narekşisi 1kg (#12319)

80,89 TL
 • organik doğal Nar ekşimiz kesinlikle koruyucu veya katkı maddeleri içermez. Nar ekşisi katkısız doğal bir ürün olduğundan 1 yıldan fazla süreyle normal oda sıcaklığına saklanabilir. Mayhoş ve tatlı yoğun bir tadı vardır. Nar ekşisi yoğun akışkan yapısı ve tadı ile yemekleriniz ve salatalarınızın vazgeçilmezi olacaktır. Nar (Punica granatum), ekşisi ve tatlısı olabilen, çok severek tüketilenbir meyvedir. Ne şekilde tüketilirse tüketilsin içeriğindeki vitaminlerden faydalanmak mümkündür. Nar tüketebilmenin bir alternatifi de nar ekşisidir.
  Hatay’da nar üretimi her geçen gün anlaşılan değeri nedeniyle artarken, nar ekşisi Hatay da üretilen pekmez, zeytinyağı ve künefe gibi tanınan ürünler arasında yerini almıştır.Nar ekşimizi gönül rahatlığı ile sevdiklerinizle tüketebilirsiniz.

  NASIL YAPIYORUZ?

  Yağmur değdikten sonra çatlayan veya yeterince büyümeyip küçük kalan ve ekşimsi narlar toplanır. Kir ve tozlardan arındırılan narlar ikiye kesilir. Küçük oklavalar ile ikiye kesilmiş narlar elle dövülerek tanelerinin dökülmesi sağlanır.
  Nar ekşisi yapmak basit fakat bir o kadar da uğraştırıcıdır. Nar ekşisi hazırlarken nar tanelerinin, üzerindeki zarlardan ve nar kabuğundan temizlemek gerekmektedir. Bu kısım itina ve özenle yapılmaz ise nar ekşisi acı bir tatta olacaktır. Narlar ezilmeye ve suyu çıkartılmaya hazır hale getirilir.
  Temiz bez veya pamuklu çuvallar içinde ezilen veya mengenelerde sıkılan narın suyu süzgeçten, tülbentten geçirilerek büyük kazanlarda yakılan orta ateşte kaynatılmaya başlanır. Büyük tahta kepçeyle karıştırılan nar suyu, belli bir kıvama geldikten sonra soğuması için bir kenara bırakılır. Hazır olan nar ekşisi, küplerde saklanır.

  FAYDALARI NELERDİR?

  Nar ekşisi dişeti kanamalarına iyi gelir.
  Kan şekerini düzene sokar, bu nedenle şeker hastaları için uygundur.
  Gribal enfeksiyonlara karşı vücudun direnç kazanmasını sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  Vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlar.
  Enerji vererek yorgunluğu giderir.

  TAVSİYEMİZ

  Hiçbir katkı maddesi olmaksızın üretilen nar ekşimizi yemeklerde, salatalarda, dolma, sarma, lahana sarması, pancar, ızgara balık sosu olarak tüketebilirsiniz.

   

 • Giriş yapmamış olarak görünüyorsunuz. Lütfen yorum yazabilmek için giriş yapın.

 • Yapılan 1 alışverişten aldığı 0 değerlendirmede %NAN olumsuz puan aldı

  Mağaza Performansı
  Ürününüz zamanında kargolandımı ? 0 0
  Ürününüz anlatıldığı gibi elinize ulaştı mı ? 0 0
  Kargolama tarzı hoşunuza gittimi ? 0 0
  Satıcı ile iletişiminizden memnun kaldınız mı ? 0 0
 • Mağazaya soru sorabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir...