Yöresel.com

Hurma

Sonuçları Filtrele
Fiyat (TL)
-
Yöre
  • Hatay4
Limit:
Sıralama:

4 sonuçtan 1 ile 4 arası görüntüleniyor.

Organik Hurma 

Kültürümüzde önemli bir yere sahip, ramazan aylarında sofralarda olmazsa olmaz, içerdiği vitamin ve besin değerleri sayesinde muhteşem besleyiciliği olan doğal organik Hurma. Sadece bir iki adet tüketilmesi durumunda bile açlığı ve tatlı krizlerini bastırabilir. Bu sebeple diyet yapanların da gözde meyvelerinden biridir. Meyve içerisinde insan vücuduna gerekli olan besin öğelerinin çoğu yer alır. Günlük alınması gereken birçok vitamini Hurma ile karşılayabilirsiniz. 

Hurmanın Faydaları Nelerdir?

Hurmanın faydaları pek çok araştırma ile de kanıtlanmış olup faydası sayılamayacak kadar çoktur. Hurma alternatif tıpta sürekli tavsiye edilir. Hurma meyvesi kalp sağlığı açısından önemlidir. Yapılan bir araştırmaya göre hurma yemeyi düzenli alışkanlık haline getiren kişilerde kanser ve kalp rahatsızlığı riski çok az görülmüştür. Hurma meyvesinin öğütülmesiyle elde edilen hurma tozundan yararlanılarak yapılan macunla kadınların hamilelik yaraları iyileşir ve sütü artar.

Hurma Nasıl Tüketilir?

Hurma tatlı olan tüm gıda ve meyvelerle birlikte tüketilebilir. Özellikle hurmanın süt ve yoğurt ile karıştırılarak yenildiği de görülmüştür. Hurma içerdiği şeker sayesinde kek, kurabiye, pasta hamuru malzemesi olarak da kullanılabilir. Mutfakta doğrudan şeker kullanmak istemeyenler için alternatif bir üründür. Hurma aynı zamanda ezilerek yağı çıkarılıp doymuş yağa alternatif bir seçenek oluşturur. Günümüzde doymuş yağların zararlı olduğu herkes tarafından kabul edilir. Sağlıklı ve doğal beslenmek isteyenler için de bu tür yağlara alternatif olarak hurma yağı kullanılabilir. Sitemizde yer alan hurma çeşitlerini inceleyebilir, sipariş verebilir, ürünü dilediğiniz gibi ister doğrudan meyve olarak isterseniz de kek ve kurabiye yapımında alternatif olarak değerlendirebilirsiniz.

Hurma Çeşitleri Nelerdir?

Hurmanın Hudri, Medjul, Acve, Safavi, Berni, Mebrum ,Sugai , , Amber ve Sukkeri yaş hurma gibi bir çok çeşidi ulunmaktadır. Genellikle Ramazan ayında tercih edilmektedir. En sevilen türü ve en yaygın olanı Medine hurmasıdır. İnce kabuklu olmasından ötürü, tüketilmesi keyifli bir o kadar da lezzetli bir hurmadır.  Dayanıklı ve oldukça diri bir yapıya sahiptir. 

Çocuklara Nasıl Sevdirilebilir?

Oldukça faydalı ve sağlıklı olan hurmaları çocuklara çikolata kaplı olanları tercih ederek çocuklarımıza sevdirebiliriz. Sütlü çikolatalı bademli, bitter çikolatalı fındıklı, beyaz çikolata ve çilekli çeşitleri önerebileceğimiz çeşitlerdir.