Yöresel.com

İstiridye Mantar Toz-100gr (#3054)

16,80 TL
 • Mantar Tozu Paketi Içinde Ne Bulunmaktadır?

   

  Mantar tozu paketi içerisinde 100 gram mantar tozu kraft kilitli ambalaj içerisinde satışa sunulmuştur. Kilitli ambalaj ile istediğiniz zaman istediğiniz kadar kullanarak tekrar kilitleyip muhafaza edebilirsiniz. İçerisinde hiçbir katkı maddesi, ilave şeker, koruyucu içermemektedir.

   

  Mantar Tozu Nedir, Nasıl Üretilir?

   

  Kurutulmuş mantar tozu, taze mantar kullanılarak kurutulup üretilen ve üretim sonucunda elde edilen ürünün öğütülmüş şeklidir.Taze mantar kurutulmadan önce yaklaşık %90 civarında su içerir. Kurutma ile kurutulan taze üründeki su oranı çok düşük değerlere indirilir. Kurutma sonucunda yaklaşık 10 kg mantar kullanılarak 1 kg kuru toz mantar elde edilir. Kurutma esnasında üründeki su buharlaşır ve ürünün öz kısmı kalır. Bu sebeple kuru mantar tozu besin değerleri özellikle karbonhidrat, vitamin, protein, yağ gibi oranlar çok yükselmiştir. Satılan paket yaklaşık 1 kg taze mantar kullanılarak üretilmiştir.

   

  Mantar Tozu Nerelerde Kullanılır?

   

  Mantar tozu aşağıdaki alanlarda kullanılabilir.

  Hazır çorba içerisinde kullanılmaktadır,

  Bulgur ve pilav karışımları içerisinde kullanılabilir,

  Et tavuk, balık, çiğköfte ve köfte harçlarında kullanılabilir

  İlaç ve tedavi ürünü olarak sağlık sektöründe kullanılmaktadır,

  Makarna, mantı ve erişte hamuruna katkı olarak yada ürünün içerisinde kullanılabilir,

  Mantar Tozu Faydaları Nelerdir?

   

  Kurutulmuş mantar tozu, taze ürünün uygun şartlarda gerekli ön işlemlerden geçirilerek kurutulması ile üretilmiştir. Kurutma sonucunda kurutulan üründeki suyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal kuru mantar içindeki besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok yükselir. Aynı miktar taze mantar tüketmek ile kurutulmuş mantar tüketmek arasında besin değerleri açısından çok farklılık vardır ama faydalar açısından ise istisnai durumlar dışında, doğal taze mantar neye iyi geliyorsa kuru mantaraynı konuda faydalıdır denebilir.
  Önemli Not: Ürünün tanıtımında kullanılan fotoğraflar, besin değerleri,faydaları ve yaklaşık fire oranları site ilk hazırlandığındaki veriler ve kaynaklar derlenerek yazılmıştır. Size gelecek ürün, ürünün cinsinden, kurutma tekniğinden ve başka unsurlar sebebiyle farklı olabilir.

 • Giriş yapmamış olarak görünüyorsunuz. Lütfen yorum yazabilmek için giriş yapın.

 • Yapılan 26 alışverişten aldığı 0 değerlendirmede %0 olumsuz puan aldı

  Mağaza Performansı
  Ürününüz zamanında kargolandımı ? 0 0
  Ürününüz anlatıldığı gibi elinize ulaştı mı ? 0 0
  Kargolama tarzı hoşunuza gittimi ? 0 0
  Satıcı ile iletişiminizden memnun kaldınız mı ? 0 0
 • Mağazaya soru sorabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir...