Yöresel.com

Doğal Çam Pekmezi 400 Gr. (#8681877020975)

75,60 TL
 • Çam Pekmezi 400 g.

  Oksijen deposu Ballıdağ'ın çam ve köknar ormanlarından toplanan çam yapraklarından geleneksel yöntemlerle en doğal haliyle hiçbir katkı maddesi olmaksızın kaynatılarak yapılan Doğal Çam Pekmezi, bronşit, astım gibi göğüs hastalıklara iyi gelmektedir. Sabah ve akşamları birer tatlı kaşığı tüketimi, zindelik ve direnç sağlar. Özel bir üründür.

  Çam Pekmezi neden özeldir? Nedir? Çam pekmezinin faydaları nelerdir?

  Size Ballıdağı anlatmamız gerekir.

  Ballıdağ: Bir orman düşleyin.  Kaynak sularının, derelerin şırıl şırıl aktığı, binbir canlının kaygısızca barındığı, bir tualde yakalamaya çalıştığınız renk cümbüşü ve ahengi. Burası BALLIDAĞ'dır. Ama düşlerinizi genişletin lütfen.

  35-40 metreleri bulan sarıçamlar, karaçamlar, köknar, ladin, meşelerden oluşmuş dev bir ormanla kaplı 1780 m. Yüksekliğe ulaşan sağlık pınarı muhteşem dağ. Düşlerinize sınır getirmeyin, devam edin...

   SAĞLIK! Evet evet yanlış yanlış duymadınız SAĞLIK dedik. Biraz anlatalım size Ballıdağı. Orada gökyüzü berrak,  mavi. Beyaz bulutlar dans ederken, akşamları milyonlarca yıldız göz kırparak seyreder Ballıdağ'ı. Gece gündüz gökyüzü serin çam kokusunu, oksijenini içine çeker. Onun içindir gökyüzünün sevinci. Bu nefesi alır üfler Daday'ın üstüne, sağlık verir, neşe verir, ömrü tazeler, uzatır.

  On yıllar önce Ballıdağ Göğüs Hastalıkları Hastanesi bu nedenle Ballıdağ'ın tam kalbine yerleşmiştir. İsviçreli uzmanların 1954 yılında yaptıkları uzun araştırmalar sonucu Göğüs Hastalıkları Hastanesi için "OKSİJEN DEPOSU" olarak belirlenen bölgedir Ballıdağ. Hayat kaynağımız olan oksijen bol ve her an taptazedir, faydalıdır Ballıdağ’da. Bir çadır gibi sarar etrafını. O nedenledir Ballıdağ ve Daday'a oksijen çadırı denmesi. Kanı temizler, ömre ömür katar bu çadır. Burada binlerce hasta hayata dönmüştür. Birçoğu da buraları asla terk etmemiştir. Yerleşivermiştir Ballıdağ eteklerine.

  Sadece bu kadar da değildir Ballıdağ ama biz bu kadarını anlatalım, gerisini siz keşfedin.

  İki tip çam pekmezimiz vardır. Bir tanesi beyaz pancar şekeri ile yaptığımız bu ürün, diğeri de organik elma suyu konsantresi ile yaptığımız organik çam pekmezidir. 

   

   

   

 • Giriş yapmamış olarak görünüyorsunuz. Lütfen yorum yazabilmek için giriş yapın.

 • Yapılan 36 alışverişten aldığı 0 değerlendirmede %NAN olumsuz puan aldı

  Mağaza Performansı
  Ürününüz zamanında kargolandımı ? 0 0
  Ürününüz anlatıldığı gibi elinize ulaştı mı ? 0 0
  Kargolama tarzı hoşunuza gittimi ? 0 0
  Satıcı ile iletişiminizden memnun kaldınız mı ? 0 0
 • Mağazaya soru sorabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir...