Yöresel.com

Asudan Firikli Bulgur (#3753)

15,00 TL
 • ASUDAN FİRİKLİ BULGUR

  Bugday firiğiyle pişirilen pilavınız özel kokusu ve lezzetiyle emin olun sizleri bir köy evinde sıcacık soba başında güzel yürekli insanlarla dolu bir sofrada olduğunuzu düşündürüp ,geçmişten gelen esintiler size hoş bir an geçirmenizi sağlayacaktır.

  PİŞİRME TAVSİYESİ:Tavanın içerisine sıvıyağı ilave edip daha sonra firikli bulgur karışımımızı tamamını boşaltırız dahasonra 2-3 dakika kavurduktan sonra üzerine 4 subardağı kaynamış suyu ilave ederek kısık ateşte suyunu çekene kadar pişiririz.Başka bir tavanın içinde 2 kaşık tereyağını erittikten sonra pişmiş pilavımızın üzerine gezdirdikten sonra demlenmeye bırakırız 10 dakika demlenen pilavımızı servise hazırlayabilirsiniz.afiyet olsun.

  NET:250 GR

  FİRİK BULGURU NASIL YAPILIR

  Bulgur çeşitlerinin yapımı itibariyle en ilginci, belkide bulgurun atası diyebileceğimiz firik bulgurudur. Yörelere özgü çeşitli yöntemleri var fakat temel prensip yeşil buğday başakları ile ateş ve dumanı bir araya getirmektir. Mayıs ayı başlarında olgunlaşmış fakat hala yeşil olan buğday başakları oraklarla biçilir ve desteler şeklinde bağlanır.  Toprakta özel olarak hazırlanmış derin bir çukura, destelerin başları çukurun ortasına, dalları çukurun dış kısmına gelecek şekilde üst üste desteler istiflenir. Bunların üzeri kuru çalı çırpı ile beslenip tutuşturulur. Altta is ve dumana maruz kalan sütlü buğday başakları kurumuş ve sertleşmiştir. Destelerden alınan buğday başakları büyük kalburlarda öfelenerek tanelenir ve savrulur. Başakları içinden dökülen buğday taneleri yeşildir.

 • Giriş yapmamış olarak görünüyorsunuz. Lütfen yorum yazabilmek için giriş yapın.

 • Yapılan 28 alışverişten aldığı 0 değerlendirmede %0 olumsuz puan aldı

  Mağaza Performansı
  Ürününüz zamanında kargolandımı ? 0 0
  Ürününüz anlatıldığı gibi elinize ulaştı mı ? 0 0
  Kargolama tarzı hoşunuza gittimi ? 0 0
  Satıcı ile iletişiminizden memnun kaldınız mı ? 0 0
 • Mağazaya soru sorabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir...

DİĞER SATICILAR
18,50 TL
Hatay Sepetim Antakya Özel Firik Bulguru 1 Kg

Alıcı Öder - Ertesi Gün Kargo

85,00 TL
Hatay Sepetim Antakya Özel Firik Bulguru 5 Kg

Alıcı Öder - Ertesi Gün Kargo

12,90 TL
Kuzeyli Gıda Bulgur Yerli 1 Kg

Ücretsiz Kargo - Aynı Gün Kargo