Yöresel.com

Asudan Kinoa (#3731)

15,00 TL
 • Kinoa familya olarak ıspanaklardan bir çeşidin tohumudur. Bir tahıl çeşidi değildir. Kinoa taneleri filizlenme süreci farklılıklarına göre beyaz, kırmızı ve siyah olabilir. Vitamin değeri olarak sahip olduğu yüksek değere rağmen kolesterol içermeyen yapısı kinoayı vazgeçilmez kılan özelliklerindendir. Yağ içeriği düşük olmasına rağmen enerji değerinin yüksek olması diğer özelliğidir. Kırmızı ete göre kinoanın içerdiği protein 9-10 kat fazladır.

  Kinoa tüketilmeden normal suda yarım saat bekletilip süzülür. Kaynama yolu ile pişirilecekse 1 bardak kinoa için 1,5-2 bardak su eklenerek 15-18 dk kaynatılır. Kaynatma bittikten sonra suyu süzülse de karıştırılmaz. Estetiğini bozmadan 15 dk bekletilirse ideal tüketim için patlamış mısır şeklini alacak ve bu şekilde servise kadar kalması kolaylaşacaktır. 

  Kinoa’nın en şaşırtıcı kısmı, akranlarının 2-3 katı protein içermesine rağmen bu proteinin gluten içermemesidir. Gluten içermeyen yapısından dolayı çölyak hassasiyeti olanların veya gluten tüketmek istemeyenlerin lezzetli bir alternatifi haline gelmiştir.

  Net: 200 gr e

  Raf ömrü 1 yıldır.

 • Giriş yapmamış olarak görünüyorsunuz. Lütfen yorum yazabilmek için giriş yapın.

 • Yapılan 28 alışverişten aldığı 0 değerlendirmede %0 olumsuz puan aldı

  Mağaza Performansı
  Ürününüz zamanında kargolandımı ? 0 0
  Ürününüz anlatıldığı gibi elinize ulaştı mı ? 0 0
  Kargolama tarzı hoşunuza gittimi ? 0 0
  Satıcı ile iletişiminizden memnun kaldınız mı ? 0 0
 • Mağazaya soru sorabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir...

DİĞER SATICILAR
38,90 TL
Doğa Vera Kırmızı Kinoa 400g

Alıcı Öder - Ertesi Gün Kargo