Yöresel.com

Kefir

Sonuçları Filtrele
Fiyat (TL)
-
Yöre
  • Sakarya2
Limit:
Sıralama:

2 sonuçtan 1 ile 2 arası görüntüleniyor.

Kefir Nedir?

Sütün fermente edilmesi ile elde edilen, ekşimsi tada sahip,  ayran benzeri bir içecektir. Kefirin sağlığa olan faydaları saymakla bitmemektedir. En büyük özelliklerinden biri probiyotik olmasıdır. Ayrıca sütün tüm faydalarına sahiptir. Kefir çoğunlukla inek ve ya keçi sütünden üretilir. İçerisinde yüksek oranda protein, kalsiyum, magnezyum, fosfor potasyum, demir, A, B, D, K VE B12 vitaminleri bulunur. Bunların yanında, içindeki birçok farklı biyoaktif bileşenler de kefirin vücut sağlığını destekler.  Kefirin faydalarını görmek için düzenli kullanılması gerekmektedir.

Kefir sade tüketilmekle beraber bir çok aromalı kefir çeşidi de bulunmaktadır. Örneğin; çiçekli, kayısılı, karışık meyveli, orman meyveli, kayısı parçacıklı gibi bir çok çeşidi mevcuttur. Organik olan kefiri kullanmak her zaman faydalarının daha çok etki göstermesine sebep olmaktadır.

Kefir Faydaları Nelerdir?

Kefir, bağırsakları çalıştırır, iştah açar, beslemeye güçlü destek olur, uykusuzluğa (uykuya dalamama problemi) iyi gelir, halsizlik ve yorgunluğu götürür. Düzenli kullanıldığında kilo vermeye yardımcı olur. İçerisinde B12 vitaminleri bulunduğundan dolayı hafıza güçlendirme özelliğine sahiptir. Tüketildiğinde vücutta gevşeme ve rahatlama hissi yaratır, sinirleri yatıştırır. Diş ve kemik sağlığını korur, diş çürüklerini önler, mide gazını azaltır. Protein içeridiğinden dolayı ve midede uzun süre kalmasından dolayı tokluk hissi yaratır. Mide ve bağırsak hastalıklarına, böbrek ve safra kesesi rahatsızlıklarına, ülser rahatsızlığına, mantara, kalp rahatsızlığına, idrar yolu iltihaplarına iyi geldiği bilinir. Vücut fonksiyonlarının düzenli çalışmasını sağlamakla birlikte kan damarlarını da temizler. Cilde büyük katkıda bulunur, saçın parlamasını sağlar ve akne gibi rahatsız edici cilt sorunlarını ortadan kaldırır.  Görme yetisini güçlendirir, zeka gelişiminde faydalıdır. Bu nedenle kefiri hayatımızın bir parçası haline getirip düzenli bir şekilde kullanmalıyız. Özetle kefir, sağlıklı büyümeyi, genç kalmayı ve uzun yıllar boyu yaşamayı sağlar.

Kefir Nereden Alınır?

Geniş ürün yelpazesiyle çeşit çeşit organik, doğal kefirler yoresel.com’da. Doğa ve taze kefirin doğru adresi yoresel.com.