Yöresel.com

Kolonya

Sonuçları Filtrele
Fiyat (TL)
-
Yöre
  • Kastamonu5
Kargo Ücreti
  • Alıcı Öder 5
Kargo Firması
  • Mng Kargo 5
Kargoya Verilme süresi
  • Ertesi Gün Kargo 5
Limit:
Sıralama:

5 sonuçtan 1 ile 5 arası görüntüleniyor.

Kolonya Nedir?

Türk kültüründe çok özel bir yeri bulunan kolonya, geçmişten günümüze evimizde olmazsa olmazdır. Özellikle evimize gelen misafire ikram ettiğimiz kolonya hem hijyen açısından hem de güzel koku yaydığından tüketimi oldukça fazladır. Geçtiğimiz yıllarda bütün dünyanın gündeminde olan pandemi temizlik ve hijyen ürünlerinin tüketimini arttırmıştır. Bu dönemde kolonyanın önemi bir kez daha gündeme gelmiştir. Çünkü kolonya içerdiği etil alkol dolayısıyla bir tür dezenfektan görevi de görür.

Yaydığı koku, bıraktığı temizlik hissi kolonyayı evimizin vazgeçilmez ürünlerinden biri yapar. Hele ki bayramlarda evimizin olmazsa olmazıdır. Ayrıca yaz aylarında özellikle daha çok tüketilmesinde serinletici niteliğinin önemli bir payı vardır. Birbirinden güzel birçok çeşit ürüne siz de yoresel.com farkıyla ulaşabilirsiniz.

Kolonya Çeşitleri Nelerdir?

Kolonyalar içerisinde ki alkol oranına göre ve içerisinde ki esanslara göre farklılık göstermektedir. Alkol oranının ideali 80 derece olandır . Hijyen ve temizlik amacı ile kullanacaksanız 80 derece olanı tercih etmelisiniz . Esans olarak safran çiçeği, gül, greyfurt, mandalina, portakal, yasemin, zeytin ve yeşil çay seçenekleri vardır. Esanslı çeşitleri parfüm olarak ta kullanılmaktadır. Evinizin, odanızın ve ya arabanızın  havasını değiştirmek ve ferahlamak için sevdiğiniz aromalı kolonyayı bir kaç damla damlatabilirsiniz.  Günümüzde en çok tercih edilen kolonya çeşidi limon kolonyasıdır. Genelde tören ve kutlamalarda ikram edilir. Kesinlikle tüketilmemelidir bu nedenle çocukların ulaşamayacağı yerderde muhafaza edilmelidir.

Kolonya İçeriğinde Neler Var? Hijyen İçin Kolonya Tercih Edilmeli Mi?

Etil alkol, su ve tercihe göre esans ile elde edilir.  El ve vücut temizliği için tercih edilir lakin içerisinde etil alkol bulunduğundan fazla kullanımdan kaçınılmalıdır. Kolonya mikropları öldürmede etkili bir ürün olsa da yardımcı temizlik ürünü olarak bilinir . Öncelik her zaman su ve sabuna verilmeli , su ve sabuna ulaşılamadığı zamanlarda kolonya ve ya dezenfektan kullanılmalıdır. Cilde herhangi bir zararı yoktur. Lakin daima alınan kolonyanın içerik bilgileri kontrol edilmelidir . Sıra dışı bir ürün fark edilir ise gerekli araştırmalar yapılmadan alınmamalıdır.