Yöresel.com

Konserve

Sonuçları Filtrele
Fiyat (TL)
-
Yöre
 • Hatay6
 • Osmaniye1
 • Tokat3
 • Çanakkale2
Limit:
Sıralama:

12 sonuçtan 1 ile 12 arası görüntüleniyor.

Konserve Çeşitleri

Kendi mevsiminin meyve ve sebzelerini saklamak için kullanılan, yüz yıllardır mutfak geleneğimizde yer alan en doğal konserve çeşitleri yoresel.com'da. Yöresinden, tam zamanında toplanan doğal ürünlerden yapılan konserve çeşitleri; katkısız ve ev yapımı lezzetiyle sizlere sunuluyor.

Hasadı yapılan ayların tarım ürünlerini son derece sağlıklı saklama geleneklerinden biri olan konserve, mutfaklarımızda yüz yıllardır yapılan hazırlıklarından biridir. Kaynama ısısının üzerinde haşlanarak genellikle kavanozlara yerleştirilen leziz konserveler; hem farklı mevsimlerin tatlarını her an tüketebilmemizi sağlıyor hem de ani ihtiyaçlar için elimizin altında daima hazır bekleyebiliyor.

Konserve Nasıl Yapılır?

Konserve yapımı teknolojinin henüz gelişmediği zamanlarda, gıdaları saklayabilmek amacıyla yapılıyordu. Fransız Bilim Adamı Lois Pasteur 1860 yılında bulduğu keşif ile konserve yapımının da önünü açmış oldu. Pasteur, taze gıda ürünlerinin çürümesi veya bozulmasına bakterilerin neden olduğunu keşfetti. Yüksek ısıya maruz kalan yiyeceklerde ise bakteri üretiminin tamamen durduğunu anladı.

Bunun üzerine giderek gelişen teknikler olsa da konserve nasıl yapılır sorusunun ana temeli hep aynı noktalara dayanmaktadır. Mümkün olduğunca 100 santigrat derece ve üzerinde haşlanan yiyecek maddeleri teneke cam plastik vb. kapların içerisine havası alınacak şekilde yerleştirilir.

Böylece bakteri oluşumu durmuş haliyle, dışarıyla teması engellenen yiyecekler çeşitlerine ve yapılış yöntemlerine göre aylar hatta yıllarca saklanabilir. Bu sayede de hazır konserve yemekler, hazır konserve domates gibi pek çok gıda üzün süre muhafaza edilebilmektedir.

Ev Yapımı Konserve Çeşitleri

Mutfakların olmazsa olmazı konserveler pek çok farklı gıda maddesinden yapılabilmektedir. Genel olarak konserve çeşitleri:

 • Mevsiminde Toplanan Sebze konserveleri
 • Mevsiminde Toplanan Meyve konserveleri
 • Haşlanmış kuru baklagiller
 • Tüketilmeye hazır yemek konserveleri
 • Salata ve garnitür konserveleri
 • Marmelat, reçel konserveleri
 • Turşu konserveleri

Mutfaklarımızda her zaman tüketilmeye hazır, doğal yiyecek bulundurmanın en iyi yoludur konserveler. Özellikle kış aylarında azalan sebze çeşitliliğine de alternatif bir seçenek olmuş olur.

Konserve çeşitleri için en doğal seçenekleri sunan yoresel.com, doğrudan üreticisinden temin edilen ürünlerin sizlerle buluşmasını sağlıyor. İnternetteki yöresel alışveriş platformunuz yoresel.com, ülkemizin her iline gönderim sağlayan avantajlı kargo seçenekleriyle siparişlerinizi adresinize kadar ulaştırıyor.

Mevsiminde toplanan ürünlerden yapılan, hiç bir katkı maddesi kullanılmadan ambalajlanan konserveler için yoresel.com fırsatlarına muhakkak göz atmalısınız.