Yöresel.com

Paylaş

Köyceviz Biber Salça Acı 5000 Gr (#295)

500,00 TL
 • ANTAKYA BOHŞİN BİBER  SALÇASI

  Biber salçamızda  Hatay / Antakya Bohşin kırmızı biberini   kullanmaktayız. Hem daha etli hem de mis gibi lezzeti ve  kokusuyla bohşin biberi  yaptığımız biber salçanın tadına doyum olmuyor. Biz tamamen geleneksel çizgiye riayet ederek evlerimizdeki yöntemle  üretiyoruz. Hiç koruyucu madde yok raf ömrünü uzatacak uygulamalar yok. Biber , kalın kaya tuzu; başka birşey yok.


  Bohşin kırmızı biberinin   en lezzetli olduğu zamanda yani tam mevsiminde yaz aylarında hasat ettiğimiz biberlerle yaparız. Mevsiminde toplananan biberleri önce bir güzel yıkarız. Salça yapımı için çekirdeklerini ve saplarını  ayırmaya yardı eden bir aletten geçirdikten sonra yeterli miktarda tuz eklenir. İyice karıştırılan biber daha sonra geniş bir kaba alınarak(tepsi gibi ) mahafazalı bir şekilde güneşe sereriz. Kıvamını alan biber salçamızı  kavanozlarımıza doldurup hava almaması için vakumluyoruz. Tüketime hazır olarak sizlere sunuyoruz. tüketilmek üzere kavanozu açtığınızda uzun sürede tüketecekseniz üzerini kaplayacak kadar zeytinyağı ekleyebilir, bu şekilde muhafaza edebilirsiniz. Zeytinyağınıda sitemizden Köyceviz markası ile temin edebilirsiniz. Zeytinyayımızı da ekmek bandırarak yiyebileceğiniz kalitede sizlere sunuyoruz. 

  Salçamızın gerçek tadını hissetmek ve test etmek istiyorsanız.Sadece yemeklere ekleyerek değil ; Salçamızı ekmeğe de sürüp üzerine zeytinyağı gezdirirseniz gerçek tadını hissedip ; sizleri 25-30 sene öncesine anneannelerimizin zamanına götürüp bir anlık film şeridi gibi geçen zamanın özlemini yaşatacaktır.

  4,2 kg Biber  salçasında neler var? Bohşin biberi , kalın kaya tuzu

  Kavanoz İçeriği: 4200gr -/+ 10 gr ev yapımı Bohşin biberi salçası 

  AFİYET OLSUN .

 • Giriş yapmamış olarak görünüyorsunuz. Lütfen yorum yazabilmek için giriş yapın.

 • Yapılan 202 alışverişten aldığı 11 değerlendirmede %88.64 olumlu puan aldı

  Mağaza Performansı
  Ürününüz zamanında kargolandımı ? 11 0
  Ürününüz anlatıldığı gibi elinize ulaştı mı ? 11 0
  Kargolama tarzı hoşunuza gittimi ? 11 0
  Satıcı ile iletişiminizden memnun kaldınız mı ? 6 5
 • Mağazaya soru sorabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir...