Yöresel.com

Köyceviz Domates Salça 1850gr (#300)

145,00 TL
 • SAMANDAĞ DOMATES SALÇASI

  Domates salçamızda  Hatay / Samandağ  domatesleri  kullanmaktayız. Hem daha sulu hem de mis kokusuyla samandağ domateslerimizle yaptığımız salçanın tanıdan doyum olmuyor.  Artık insanlar bu konuda iyisini kötüsünü ayırmakta zorlanıyor. Biz gerçekten evlerimizdeki yöntemle bizim kendi reçetelerimizle üretiyoruz. Hiç koruyucu madde yok raf ömrünü uzatacak uygulamalar yok. Domates, kaya tuzu; o kadar.  Örneğin metal kaşık asla kullanmayız.

  Samandağ  domatesinin  en lezzetli olduğu zamanda yani tam mevsiminde yaz aylarında hasat ettiğimiz domateslerle yaparız. Mevsiminde toplananan domatesleri önce bir güzel yıkarız. Salça yapımı için çekirdeklerini ayırmaya yardı eden bir aletten geçirdikten sonra kaynatmak üzere kazanın (hille) içine alınır. Kaynatılan domates suyuna yeterli miktarda tuz eklenir. Daha sonra geniş bir kaba alınarak(tepsi gibi ) mahafazalı bir şekilde güneşe sereriz. Kıvamını alan domates salçamızı tam soğumadan  kavanozlarımıza doldurup hava almaması için vakumluyoruz. Tüketime hazır olarak sizlere sunuyoruz. tüketilmek üzere kavanozu açtığınızda uzun sürede tüketecekseniz üzerini kaplayacak kadar zeytinyağı ekleyebilir, bu şekilde muhafaza edebilirsiniz. Zeytinyağınıda sitemizden Köyceviz markası ile temin edebilirsiniz. Zeytinyayımızı da ekmek bandırarak yiyebileceğiniz kalitede sizlere sunuyoruz. 

  Salçamızın gerçek tadını hissetmek ve test etmek istiyorsanız.Sadece yemeklere ekleyerek değil ; Salçamızı ekmeğe de sürüp üzerine zeytinyağı gezdirirseniz gerçek tadını hissedip ; sizleri 25-30 sene öncesine anneannelerimizin zamanına götürüp bir anlık film şeridi gibi geçen zamanın özlemini yaşatacaktır.

  1 kg Samandağ domates salçasında neler var? Samandağ domatesi, kaya tuzu

  Kavanoz İçeriği: 1850 -/+ 10 gr ev yapımı Samandağ domates salçası 

  AFİYET OLSUN .

 • Yorum Yap

  Ürüne Puan Verin
 • Yapılan 198 alışverişten aldığı 11 değerlendirmede %88.64 olumlu puan aldı

  Mağaza Performansı
  Ürününüz zamanında kargolandımı ? 11 0
  Ürününüz anlatıldığı gibi elinize ulaştı mı ? 11 0
  Kargolama tarzı hoşunuza gittimi ? 11 0
  Satıcı ile iletişiminizden memnun kaldınız mı ? 6 5
 • Mağazaya soru sorabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir...