Yöresel.com

Künefe

Sonuçları Filtrele
Fiyat (TL)
-
Yöre
  • Hatay13
Limit:
Sıralama:

13 sonuçtan 1 ile 13 arası görüntüleniyor.

Yöresel Künefe Hatay

Künefe Hatay ilimizle özdeşleşmiş, tatlı ve tuzlu lezzetleri ortak noktada buluşturan, sıcak tüketilmesiyle de eşsiz bir tatlı çeşididir. Bu enfes lezzeti yöresinden evlerinize taşıyoruz.

Künefeye özel tuzsuz yağlı Hatay peyniri kullanılan, doğal iç malzemesiyle lezzetine lezzet katılan Meşhur Hatay Künefesi yoresel.com ile ülkemizin tüm şehirleriyle buluşuyor.  Doğrudan üreticisinden alabildiğiniz ve üretildiği yörenin adıyla özdeşleşmiş tatlar sadece bir sipariş kadar uzağınızda.

Künefe Sipariş ve Gönderim Süreci

Künefe Hatay Lezzetini kaybetmeden sizlere ulaşması için özenle ve özel malzemelerle paketlenerek gönderilmektedir. Ambalaj içerisine ısı sızmasını önleyen ve darbe emici özelliği olan strafor köpük kutu ile kargolama yapılır. Buz kaseti, vakumlu poşetlerle  hazırladığı andaki tazeliğini koruması sağlanır.

Dondurulmuş Künefe Hatay yöresinden yola çıktıktan sonra 72 saat şeklini ve sağlıklı tüketim özelliğini koruyabilmektedir. Kargolanan ürün elinize ulaştığında, sorun yaşadığınız teslimatlar için bizleri arayabilirsiniz.

Tavada Künefe Nasıl Yapılır

Dondurulmuş olarak sizlere ulaştırılan künefeyi isterseniz tavada, isterseniz de fırında ısıtarak tüketebilirsiniz. Tavada Künefe pişirimi için önceden ısıtılmış tava kullanmanız önerilir. Yeterli ısıya gelen tavanıza çok hafif olacak seviyede tereyağı sürebilirsiniz. Ortalama 5-6 dakika süren pişirme süresinde:

  • Her iki yüzünü de çevirerek pişirmeye,
  • Kadayıfın yanmaması için çok kor ateşte pişirmemeye,
  • İçindeki özel künefe peynirinin hafiften yumuşak kıvama geldiğine,

Dikkat edilmelidir. Bu sayede şekli ve lezzeti bozulmadan pişirim tamamlanacaktır.

Fırında pişirmek isterseniz de yine önceden ısıtılmış halde fırınlamanız önerilmektedir. İdeal kıvam için 260° ayarlanan sıcaklıkta yaklaşık 4 dakika üst fırın gözünde, 4 dakika da alt fırın gözünde pişirilmelidir. Bu sayede alt ve üst taraflarda aynı kıvam elde edilecektir.

Hatay Künefe Tarifi (Şerbet Hazırlama)

Künefenin lezzetine tam olarak varabilmeniz için ne çok yoğun ne de çok seyrek bir şerbet hazırlanması gereklidir. Bunun için ideal tarif 1 su bardağı su için 1,5 su bardağı şeker kullanımıdır. Damak tadınıza göre daha az veya daha fazla şeker ile 7-8 damla kadar limon suyu da kullanabilirsiniz. Hazırlanan karışımın 1 taşımlık kaynatılması ve sıcak sıcak künefe üzerinde gezdirilerek dökülmesi yeterlidir.

Künefe Hatay Yöresinden Kapınıza

Geleneksel Ev Yapımı Hatay Künefesinden Közde Pişirilmiş Hatay Künefesine kadar her damak tadına hitap eden çeşitler yoresel.com’da. Özel Künefe Tepsisi kullanılarak, en doğal malzemelerle doğrudan üreticisinden sipariş vermek için yoresel.com’u güvenle tercih edebilirsiniz.