Yöresel.com

Kuru Borazan Mantarı 100 Gr. (#8923)

88,50 TL
 • Borazan (Trompet) Mantarı

  Borazan Mantarı sonbahar aylarında ormanlardan toplanır. Genelde öbek halinde bulunan borazan mantarının bir diğer adı trompet mantarıdır. Kurutulmaya uygun mantar türlerinden biridir.

  Doğadan toplanan mantarlar vitamin ve mineral açısından zengindir. Sonbahar aylarında toplanan borazan mantarı, Ballıdağ'ın zengin doğasında da bol bol bulunur. Sonbahar aylarında topladığımız borazan mantarlarının kurutulması ile sezonları dışında da tüm lezzeti ile kullanılabilirler.

  Borazan mantarı nasıl tüketilir?

  Borazan mantarı pek çok yemekle tüketilir. Makarnalarda, omletlerde kullanıldığı gibi et yemeklerinin yanında da tüketilir. Makarnalarda büyük tane olarak veya sos olarak veya omletlerde, sebzeli yemeklerde farklı bir koku ve tat katar.

  Kurutulmuş mantarları ılık suda 15-20 dakika beklettikten sonra dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Tüm kuru mantar çeşitlerimiz için tıklayın.

  Doğada Mantar Toplama

  Çiftliğimizin de bünyesinde bulunduğu İksir Ailesinin Tatil ve Yaşam Kasabası her yıl ilkbahar ve sonbahar aylarında Doğa ve Mantar Şenlikleri düzenliyor. Bilgilenip, ormanda bol zaman geçirdiğimiz, lezzetli ot türleri, orman meyveleri ve mantarlar ile hazırlanmış menüleri tattığımız programımız oluyor. İksir Resort Town'ın sitesinden veya etkinlik sayfasından takip edebilirsiniz. 

  Afiyet olsun!

 • Giriş yapmamış olarak görünüyorsunuz. Lütfen yorum yazabilmek için giriş yapın.

 • Yapılan 28 alışverişten aldığı 0 değerlendirmede %NAN olumsuz puan aldı

  Mağaza Performansı
  Ürününüz zamanında kargolandımı ? 0 0
  Ürününüz anlatıldığı gibi elinize ulaştı mı ? 0 0
  Kargolama tarzı hoşunuza gittimi ? 0 0
  Satıcı ile iletişiminizden memnun kaldınız mı ? 0 0
 • Mağazaya soru sorabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir...