Yöresel.com

Kurutulmuş Kazayağı Mantarı 100 Gr. (#8854)

88,50 TL
 • Kazayağı Mantarı Kurusu (Sarı kız mantarı, chanterelle mantarı)

   

  Kazayağı mantarı, sarı kız, tavuk mantarı, chanterelle gibi farklı adlarla da bilinir. Daday ve Ballıdağ'ın zengin ormanları envai çeşit mantar türüne, bitkiye, hayvana ev sahipliği yapar. İlkbahar ve sonbahar aylarında doğadan toplanan ve yenen mantar türlerinden biri de kazayağı mantarı'dır. Kazayağı mantarı, diğer mantar türleri gibi vitamin ve mineral açısından zengindir. Kurutulmuş mantarlar, ılık suda 15-20 dakika bekletilerek kullanılır.

  Kazayağı mantarı ile yemekler 

   

   

   

  Kazayağı mantarı ile lezzetli bir omlet yapmak için, ihtiyacınız olan kazayağı mantarı, Daday tereyağı ve köy yumurtası, hepsi sizler için sitemizde :)

   

   

   

  Islatılan kazayağı mantarları, damak tadınıza göre dilediğiniz ölçüde tereyağında çevrilir, başka bir kapta kırılan ve çırpılan yumurtalar tavaya dökülür, üzerine pul biber ve karabiber eklenir, servis edilir.

   

   

   

  Ayrıca kuru mantarlar yıl boyunca sos olarak makarnaların, et yemeklerinin yanında çok lezzetli olur.

   

   

   

   

   

   

   

  Diğer kuru mantar çeşitlerimize buradan ulaşabilirsiniz. Mantar turşularımız da mutlaka tadına bakılması gereken İksirli Çiftlik tatlarıdır.

   

   

   

  Her yıl ilkbahar ve sonbahar aylarında düzenlediğimiz Doğa ve Mantar Şenlikleri ile hem bilgileniyor hem de ormanın keyfini çıkarıyoruz. Yemek ve orman ürünleri ile workshoplarımız ve lezzetli mevsim menülerimiz ile dolu dolu bir haftasonuna geçiriyoruz. Siz de mantar avı ve diğer programlarımıza Tatil Kasabamızın sitesinden takip edebilir, programları görebilirsiniz. 

 • Giriş yapmamış olarak görünüyorsunuz. Lütfen yorum yazabilmek için giriş yapın.

 • Yapılan 28 alışverişten aldığı 0 değerlendirmede %NAN olumsuz puan aldı

  Mağaza Performansı
  Ürününüz zamanında kargolandımı ? 0 0
  Ürününüz anlatıldığı gibi elinize ulaştı mı ? 0 0
  Kargolama tarzı hoşunuza gittimi ? 0 0
  Satıcı ile iletişiminizden memnun kaldınız mı ? 0 0
 • Mağazaya soru sorabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir...