Yöresel.com

Kuşburnu Marmelatı 360 Gr. (#8681877020791)

54,00 TL
 • Kuşburnu Marmelatı

  Kuşburnu marmelatı, en faydalı marmaletlardan biridir. Kuşburnu, C vitamini açısından en zengin meyvedir; C vitamini dışında A, K ve B grubu vitaminlerini ve potasyum, kalsiyum, demir gibi sağlığımızı olumlu yönde etkileyen mineralleri içerir. Soğuk algınlığı ve grip gibi rahatsızlıkların geçiş sürecini hızlandıran meyveler arasında kuşburnu ilk sıralarda yer alır. Kuşburnunda bulunan C vitamini, hastalıkların iyileşme sürecini hızlandırmanın yanında, hastalıklara karşı bağışıklığın artmasına da yardımcı olur. Hastalık döneminde vücudun kaybettiği enerjinin geri kazanılmasını sağlar. 

  Kuşburnu meyvesinin ve kuşburnu marmelatının diğer faydaları

  Kuşburnunun faydaları arasında enfeksiyona karşı etkili olması da sayılabilir. Bademciklerde oluşan iltihapların ve boğaz ağrısının azalmasını sağlar. Ayrıca mideyi de güçlendiren kuşburnu, mide ağrılarını da azaltır. Kuşburnu içerdiği A vitamini sayesinde göz hastalıklarının iyileşmesine yardımcı olur ve göz hastalıklarına karşı direnci artırır. Kuşburnu meyvesi sindirim sistemini çalıştıran meyveler arasında bulunur. Böbrekleri de çalıştırır ve idrar söktürücüdür. Vücuttaki ödemin atılmasını sağlaması da kuşburnunun faydaları arasında bulunur.  Kanın temizlenmesine yardımcı olan kuşburnu, romatizma ağrılarının azalmasını da sağlar. Ayrıca kan dolaşımını hızlandırması da kuşburnunun faydaları arasında sayılabilir. Kalp ve damar sağlığı üzerinde de olumlu etkileri bulunur ve kalp hastalıkları riskini de azaltır. Kuşburnu meyvesinde farklı antioksidanlar mevcuttur ve hücrelerin korunmasını ve yenilenmesini sağlar. Ayrıca cilt üzerinde de olumlu etkileri bulunur. Yaşlanmanın ciltteki etkilerini yavaşlatır ve cildin elastikiyetini kaybetmesini geciktirmesi de kuşburnunun faydaları arasındadır. İçerdiği C vitamini sayesinde ciltte meydana gelen yaraların daha hızlı iyileşmesini sağlar.

  Bu çok faydalı bitkinin marmelatını özellikle kış aylarında tüketmenizi öneririz. Dilerseniz sulandırıp içebilir, salatalara sos yapabilirsiniz. 

  Beyaz pancar şekerli bu marmelatımızın yanı sıra organik sadece meyve püreli veya içerisinde bir de organik elma suyu konsantresi olan kuşburnu marmelatımız da mevcuttur. 

  Çayı için kuru kuşburnu da sitemizde bulunur. 

   

   

  Bol sağlıklı günler!

  Kuşburnu Marmelatı Besin Tablosu:

   

  Enerji ve Besin Öğeleri

  100 g için

  Enerji (kj/kcal)

  988/236

  Yağ (g)

  0.5

  Doymuş yağ(g)

  0

  Karbonhidrat(g)

  66.4

  Şekerler(g)

  15.1

  Lif(g)

  8.6

  Protein (g)

  2.3

  Tuz(g)

  0.01

   

   

 • Giriş yapmamış olarak görünüyorsunuz. Lütfen yorum yazabilmek için giriş yapın.

 • Yapılan 36 alışverişten aldığı 0 değerlendirmede %NAN olumsuz puan aldı

  Mağaza Performansı
  Ürününüz zamanında kargolandımı ? 0 0
  Ürününüz anlatıldığı gibi elinize ulaştı mı ? 0 0
  Kargolama tarzı hoşunuza gittimi ? 0 0
  Satıcı ile iletişiminizden memnun kaldınız mı ? 0 0
 • Mağazaya soru sorabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir...