Yöresel.com

Organik Bal Satışı İşlemleri

Beslenme konusu pek çok konuda önem verilmesi gereken bir konudur. İnsan sağlığını etkileyebilecek en önemli konulara arasında yer alması sebebi ile yenilen yiyeceklere önem verilmesi gerekmektedir. Bu kadar önemli bir konu olması sebebi ile organik beslenme son yıllarda en çok tercih edilen beslenme seçeneği olarak görülmektedir. Organik besinler katkı maddesi olmadan doğal şekillerde üretilmesi sayesinde katkı maddelerinin sağlığa zararlarından korunmuş olunmaktadır. Organik ürünlerden birisi olarak bal ürünleri firmamız tarafından sunulmaktadır. Organik bal satışı özel olarak testleri yapılarak gerçekleştirilmektedir.

Organik Bal Satış Seçenekleri

Organik bal satışı işlemlerinde iki farklı seçenek sizler için sunulmaktadır. Bu seçenekler çam balı ve çiçek balı olarak oluşmaktadır. Organik çam balı ürünümüz Ege Bölgesinin çamlarından elde edilen kaliteli bir baldır. Çam balı, arıların çamlardan topladığı çiçek tozları ve ballardan oluşmaktadır. Bu ürünlerin organik seçeneklerinde şekerlenme olmamaktadır. Organik çiçek balı ürünümüz ise Muş civarından toplanarak elde edilmektedir. Arıların onlarca çeşit çiçekten toplayarak ürettikleri katkısız bal çeşididir. Katkısız olması sayesinde bu ürünlerde çam balının tersine şekerleme olmaktadır. Oda sıcaklığında dahi şekerleme olması balların katkısızlığını göstermektedir. Çiçek balları ile ilgili olarak kalitenin bir göstergesi de arının bal topladığı çiçek sayısının fazlalığı gösterilmektedir. Yani ne kadar fazla çeşit çiçekten bal alırsa o kadar kaliteli çiçek balı oluşmaktadır.

Organik Bal Satışı Özellikleri

Organik bal satışı işlemleri siz müşterilerimizin sağlıklı şekilde beslenmesi için yapılmaktadır. Organik ürünler içerisinde hiçbir katkı maddesi bulunmayan ürünlerdir. Bal seçenekleri içinde aynı durum geçerlidir. İçerisinde balın miktarını arttıracak ya da şekerlemesini engelleyecek katkı maddesi bulunmamaktadır. Bu ürünler ile ilgili olarak denetimler organik olmayan ürünlere göre daha fazla şekilde uygulanmaktadır.

Yorum Yaz