Yöresel.com

Organik Çay Nedir?

Ülkemizde en çok tüketilen içecek olarak çay ismi öne çıkmaktadır. Günün her saatinde çay içilmekte ve çay saatlerine önem verilmektedir. Çay bu kadar çok sevilip tüketilirken sağlığa olan etkisi daha fazla önem taşımaktadır. Yıllarca ülkemizde üretilen çayların sağlıklı olup olmadığı tartışılırken son yıllarda karşımıza organik çay nedir sorusu çıkmaktadır. Organik çay, içerisinde katkı maddesi bulunmayan ve sağlığa zararlı madde içermeyen çay çeşitlerini ifade etmektedir. Firma olarak sağlıklı çay keyfi yaşayabilmeniz için sizlere organik çay çeşitleri sunmaktayız.

Organik Çay Nedir ve Nasıl Yetiştirilir?

Organik çay nedir denildiğinde ekim işleminden başlayarak tamamen katkısız şekilde yetiştirilen çaylar akla gelmektedir. Çay ülkemizde Rize ve civarında yetiştirilmektedir. Bu yörelerde yetiştirilen çaylarımız ekildikten sonra tamamen organik tarım anlayışı ile yetiştirilmektedir. Yetiştirilme sonrasında çayın hasat işlemi tamamen doğal ve geleneksel yöntemler ile gerçekleştirilmektedir. Çay hasadından sonra işlenme sürecinde de herhangi bir katkı maddesi dâhil edilmemektedir. Çayın önemli bir noktası olan harman işleminde de herhangi bir madde katılmaması ile de tamamen doğal bir çay elde edilmektedir. Ortaya çıkan organik çay sizler için sunulmaktadır.

Organik Çay Nedir ve Lezzet Farkı Var Mıdır?

Organik ürünler ile ilgili olarak pek çok kişide lezzet her zaman soru işareti olarak kalmaktadır. Organik çay nedir şeklinde soruların sonrasında çayın lezzeti merak konusu olmaktadır. Organik tarım yöntemleri ile yetiştirilen ve sonrasında katkı maddeleri olmadan işlenen çayın diğer çaylardan lezzet noktasında pek farkı yoktur. Gerekli şekilde demleme işlemi uyguladığınızda çayınız diğer çaylar ile aynı lezzete sahip olacaktır. Bununla birlikte yine organik çay ile demlemiş olduğunuz çaylarınız demlenme noktasında sorun yaşamayacak ve tavşankanı rengi ile gözünüze de hitap edecektir.

Yorum Yaz