Yöresel.com

Organik Meyve Suyu Nasıl Yapılır?

Organik meyve suyu nasıl yapılır diye merak edenler muhteşem tariflere ulaşabilirler. Zaten organik olan besinlerin tadı bir başkadır. Ayrıca daha yararlıdırlar. Bu nedenle evinizde kendi ellerinizle yapabileceğiniz muhteşem tarifler bulunmaktadır. Üstelik kısa bir süre içerisinde meyve suyu yapabilirsiniz. İçerisine neler koyacağınız tamamen size bağlıdır. Doğal besinler olacağından koruyucu ve şekerden uzak durma avantajı sağlar. Harika tarifler sayesinde lezzetli meyve suyunuzu yudumlayabilirsiniz.

Organik Meyve Suyu Tarifleri

Organik meyve suyu nasıl yapılır merak edenlerdenseniz muhteşem tariflerimize göz atabilirsiniz. Öncelikle limon parçacıklı zencefilli tarife bakabilirsiniz.

·Bir avuç üzüm, 1 tane elma, bir miktar zencefil, biraz limon ve ıhlamur, köpüklü maden suyunu hazır ettikten sonra yapmaya başlayabilirsiniz. Maden suyu hariç tüm diğer malzemelerin suyunu çıkarıp bir kaseye alın. Üzerine de maden suyu dökün. Buzla birlikte servis ederek bol C vitamini alabilirsiniz.

·Bir adet şeftali, bir tane mango, bir tane portakal, bir kaşık bitki özünü bir kaba alın. Blendır yardımıyla ezin. Bu şekilde bardağa doldurun. Tadına bayılacaksınız.

·Bir elma, iki tane armut ve biraz kiraz alarak bir kaba koyun. Blender yardımıyla ezin. İsterseniz üstüne süt ya da su eklemesi de yaparak akışkan hale getirebilirsiniz. Ardından servis edebilirsiniz.

Organik Meyve Suyunun Faydaları Nelerdir?

Organik olan her şey daima faydalıdır. Meyve suyu da aynı şekilde evde yapıldığı zaman daha sağlıklıdır. Organik meyve suyu nasıl yapılır diyenler birçok tarife ulaşabilirler. Kendi istekleri doğrusunda da buna ekleme yapabilirler. Ayrıca koruyucu ve şeker takviyesi olmadan tamamen doğal koşullar da meyve suyunu yudumlayabilirler. Bol vitamin, bol mineral ve sağlıklı bir yaşamın devamlılığı için doğal olan meyve suyunu tercih etmek gerekir.

Yorum Yaz