Yöresel.com

Organik Un Satışı İşlemleri

Organik gıdalar her geçen gün daha fazla tercih edilen gıda seçeneklerinden görülmektedir. İnsanlar sağlıklarına daha fazla dikkat etmeleri ve katkı maddelerinin insan sağlığına olan olumsuz etkilerinin görülmesi ile birlikte pek çok kişi sağlık açısından organik ürünleri tercih etmektedir. Organik unlarda özellikle ülkemizde unlu mamul ve hamur işlerinin çok fazla tüketilmesi sebebi ile tercih edilmektedir. Organik un satışı işlemlerimizde her geçen gün artan şekilde devam etmektedir. Sağlıklı ve katkı maddesi olmayan un seçenekleri ile sizde sağlıklı beslenme için ilk adımı atabilirsiniz.

Organik Un Satışı Seçenekleri

Organik un satışı işlemlerimiz farklı seçenekler ile devam etmektedir. Un denilince akla gelen seçenekler beyaz un ve tam buğday unudur. Bu ürünler genelde hamur işlerinde ve unlu mamullerde tercih edilen seçeneklerdir. Her iki çeşitte de unlar ağırlıklı olarak buğdaydan elde edilmektedir. Bu ürünlerin elde edilişlerinde farklılık bulunmakla birlikte tüm işlemler tamamen organik şekilde yürütülmektedir. Her iki çeşit organik un ürününü de dilediğiniz hamur işi ya da unlu mamul içerisinde kullanabilirsiniz.

Organik Un Satışı ve Özellikleri

Organik un satışı işlemlerimizin devam ettiği ürünler tamamen organik ürünlerden oluşmaktadır. İlk ekim sürecinden başlayarak öğütülme işlemine kadar tüm aşamalarda bu konuya dikkat edilmektedir. Organik unların elde edildiği buğdaylar organik tarım ile yetiştirilmektedir. Bu yetiştirme işlemlerinde buğdayların ilaç ve benzeri zararlı maddelerden uzak tutulması sağlanmaktadır. Bu işlemler sonucunda yetiştirilen buğdaylar katkı maddesi kullanılmadan öğütülmektedir. Özellikle koyu renk buğdayların renklerinin açılması için katılan maddeler kullanılmamaktadır. Bu sayede de istenilen şekilde sağlıklı ürünler elde edilebilmektedir. Organik ürünler ile ilgili denetimler çok sıkı olduğu için bu konuda diğer ürünlere göre daha fazla güven oluşmaktadır. Bu ürünlerde sertifikalı işlemler yürütülmesi bu güveni daha fazla arttırmaktadır.

Yorum Yaz