Yöresel.com

Nane Limon Karışımı-50 Gr (#3136)

13,20 TL
 • Nane Limon Karışımı Paketi Içinde Ne Bulunmaktadır?

  Nane limon karışımı paketi içerisinde 50 gram kurutulmuş nane ve limon, kraft kilitli ambalaj içerisinde satışa sunulmuştur. Kilitli ambalaj ile istediğiniz zaman istediğiniz kadar kullanarak tekrar kilitleyip muhafaza edebilirsiniz. İçerisinde hiçbir katkı maddesi, ilave şeker, koruyucu içermemektedir.

  Nane Limon Karışımı Nedir, Nasıl Üretilir?

  Nane limon karışımı, taze limon  özel makinelerde kesilip kurutulduğu ve nanenin kurutularak üretildiği ve  üretim sonucunda paketlendiği üründür.Ürünler kurutulmadan önce yaklaşık %80-85 civarında su içerir. Kurutma ile kurutulan taze üründeki su oranı çok düşük değerlere indirilir. Kurutma sonucunda yaklaşık 6 kg ürün kullanılarak 1 kg kuru nane limon karışımı elde edilir. Kurutma esnasında üründeki su buharlaşır ve ürünün öz kısmı kalır. Bu sebeple kuru karışık nane limon besin değerleri özellikle karbonhidrat, vitamin, protein, yağ gibi oranlar çok yükselmiştir. Satılan paket yaklaşık 300 gram taze nane limon kullanılarak üretilmiştir.

  Nane Limon Karışımı Nasıl Kullanılır?

  1 demlik suyu kaynatın. kaynar suyun içine istediğiniz oranda karışımdan koyun, 3-5 dakika civarında renginin ve aromasının çıkmasını bekleyin. İsterseniz şeker ilave ederek servis yapabilirsiniz.

  Nane Limon Karışımı Faydaları Nelerdir?

  Kurutulmuş Nane limon karışımı, taze ürünlerin uygun şartlarda gerekli ön işlemlerden geçirilerek kurutulması ile üretilmiştir. Kurutma sonucunda kurutulan ürünlerdeki suyun buharlaşması ile ürünlerin özü kalır ve doğal kuru karışık meyve içindeki besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok yükselir. Aynı miktar taze karışık nane limon tüketmek ile kurutulmuş karışık meyve tüketmek arasında besin değerleri açısından çok farklılık vardır ama faydalar açısından ise istisnai durumlar dışında, doğal taze karışık nane limon neye iyi geliyorsa kurusu da aynı konuda faydalıdır denebilir.
  Önemli Not: Ürünün tanıtımında kullanılan fotoğraflar, besin değerleri,faydaları ve yaklaşık fire oranları site ilk hazırlandığındaki veriler ve kaynaklar derlenerek yazılmıştır. Size gelecek ürün, ürünün cinsinden, kurutma tekniğinden ve başka unsurlar sebebiyle farklı olabilir.

 • Giriş yapmamış olarak görünüyorsunuz. Lütfen yorum yazabilmek için giriş yapın.

 • Yapılan 15 alışverişten aldığı 0 değerlendirmede %0 olumsuz puan aldı

  Mağaza Performansı
  Ürününüz zamanında kargolandımı ? 0 0
  Ürününüz anlatıldığı gibi elinize ulaştı mı ? 0 0
  Kargolama tarzı hoşunuza gittimi ? 0 0
  Satıcı ile iletişiminizden memnun kaldınız mı ? 0 0
 • Mağazaya soru sorabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir...