Yöresel.com

Lokum

Sonuçları Filtrele

Fiyat (TL)

-

Yöre

  • İzmir6
Limit:
Sıralama:

6 sonuçtan 1 ile 6 arası görüntüleniyor.

Organik Lokum

Organik lokum, Anadolu’nun 15. yüzyıldan bu yana üretilen dünya çapında meşhur bir tatlısı. Keşfedildiği ilk yıllarda organik metotlarla üretilirken üretim araçları değiştikçe doğallığını yitirmiştir. Organik üretimin ortaya çıkmasından itibaren organik üretim yöntemleriyle hazırlanan lokumlar, Türk lokumunun eski kalitesine ulaşabilmesini sağladı.

   Organik lokum, tamamen organik bir şekilde yetiştirilen malzemelerden üretiliyor. İstanbul’un asırları aşkın lokum lezzetini yeniden deneyimlemek mümkün. İçeriğinde organik beyaz pancar şekeri, organik meyve parçaları ve yoğun bir şekilde kullanılan farklı tatlarda yemişler bulunuyor. Ekstra bir aroma ya da tatlandırıcı kullanılmıyor. Seçkin ustaların maharetiyle hazırlanan bu olağanüstü lezzet, Türkiye’den tüm dünyaya yayılıyor.

   Organik lokum, dünya çapında tüketilen ve sevilen bir tat. Yunanistan, Romanya, Kuzey Amerika, Brezilya ve İngiltere’de yaygın bir şekilde tüketiliyor. Yalnızca lokum üretimi gerçekleştiren çok uluslu ve/veya uluslararası firmaların olduğunu söylemek mümkün. Tüm bunların yanı sıra lokum kokusu içeren parfüm markaları da mevcut. Bu ayrıntılar lokumun ne kadar popüler bir yiyecek olduğuyla ilgili fikir verebilir.

Organik lokum fiyatları da ülkeden ülkeye değişiklik gösteriyor. Fabrikasyon üretimi lokumlar çoğunlukla ucuz malzeme ve ucuz işçilikle düşük fiyatlardan satışa sunulurken organik lokumlar daha yüksek fiyatlardan raflardaki yerini alıyor. Ayrıca Türk lokumunun dünyada en fazla taklit edilen gıda ürünlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.