Yöresel.com

Lokum

Sonuçları Filtrele
Fiyat (TL)
-
Yöre
  • Muğla3
  • İzmir5
Limit:
Sıralama:

8 sonuçtan 1 ile 8 arası görüntüleniyor.

Lokum, Türk Lezzeti

Türk geleneksel tatlıları arasında önemli bir yere sahip lokum, içine konulan malzemeye ve dış kaplamasına göre farklı isimler almaktadır. Özellikle tüketiciler tarafından hediyelik amaçla çokça talep görmektedir. Lokum temelde şeker, su, nişasta ve aroma verici maddelerden üretilmektedir. Bunların dışında eklenen malzemeler lokumun alacağı yeni ismin de belirleyicisi olmaktadır. Genelde türk kahvesi eşliğinde tüketilir, tören, kutlama bayram gibi zamanlarda ikram edilir.

Türk Lokumunun Benzersiz Notaları!

Lokumun içine konan her malzeme, eklenen aromalarla bir araya geldiğinde kendine has bir lezzet ortaya çıkarır. Özellikle birbirinden güzel ve sağlıklı kuruyemişlerle yapılan lokumlar severek tüketilir. Ünü dünyaya yayılan bu tatlı, Turkish Delight olarak da bilinir. Farklı çeşitleriyle her damak tadına hitap etmeyi başarır.

Lokum Çeşitleri yoresel.com'da

Söz konusu tatlının en çok tercih edilen çeşitleri; sade, fındıklı, fıstıklı, bademli, kahveli, cevizli ve çikolatalı lokum bulunur. Kuruyemişlerle bir araya geldiğinde daha da zenginleşen ve tadı güzelleşen lokumun besleyiciliği de artar. Ayrıca tatlı krizlerini de masumca atlatmanıza yardımcı olur.

Yöresel Lokum Çeşitleri ve İsimleri Nelerdir?

Lokumun tarihi Osmanlıya dayanır ve geleneksel tatlılarımız arasında yer alır, belli bir yöreye ait değildir. Lakin yörelerin meşhur aromaları ile lezzetine lezzet katılabiliyor.  En çok tercih edilen ve hemen hemen tadını herkesin bildiği minik minik küpler şeklinde ve rengarenk olan kuş lokumu, ağızda dağılan fındığın lezzeti ile en sevilen lokum çeşidi olan fındık lokumu,  tadına doyamadığımız bol cevizli olan ceviz lokumu, Gaziantep’te meşhur olan fıstık lokumu, güllü lokum, çikolatalı lokum, bademli lokum gibi lokumun çeşitleri saymakla bitmiyor. Her çeşidi ayrı lezzet veren ve her damağa hitap eden lokum çeşitleri yoresel.com’da. Sizde lokum kategorimizi inceleyebilir. Doğal, organik  ürünlere tek tıkla ulaşabilirsiniz.

Lokum Siparişi Nasıl Verilir?

Yoresel.com’da yer alan binlerce çeşit ürün arasından bütçenize en uygun ürünü sepetinize ekleyebilir, dilediğiniz gibi sipariş verebilirsiniz. Özlediğin her lezzetin içerisinde yer aldığı sanal market yoresel.com ile istediğin memleket olsun.