Yöresel.com

Makarna

Sonuçları Filtrele
Fiyat (TL)
-
Bu kategoride ürün bulunamadı.

Organik Makarna

   Günümüzde yaygın bir şekilde üretilen bir gıda ürünü olarak pratikliğiyle öne çıkan makarna, organik üretimlerle ciddi bir besin kaynağına dönüşüyor. Yüksek vitamin ve mineral içeren organik makarnalar her yaştan bireyin sağlığı için katkı sağlayıcı bir besin. A, B1, B2 vitaminleri, demir, kalsiyum, fosfor, potasyum ve protein içermesi bakımından son derece besleyicidir. İçerdiği bol miktarda karbonhidrat sayesinde yüksek tokluk hissi sağlar.

   Organik tarım metotlarıyla, tamamen doğal koşullarda yetiştirilen buğdayla üretilmektedir. T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından onaylanan organik tarım sertifikasıyla Türkiye’nin birden fazla noktasında üretilen organik makarnalar, birden farklı tasarım ve aromayla hazırlanmakta ve satışa sunulmaktadır.

organik makarna

Organik Makarna Çeşitleri

Organik Burgu Makarna: Çocuklar tarafından en çok sevilen makarna türlerinden biri. Yoğurt, salça, biber sosu, kaşar, sebze karışımı vb. ilave edilerek hazırlanabilir. Kıvrımlı yapısı ve kolay haşlanabilir özelliğiyle rahat bir şekilde tüketilebilir. Son derece doyurucu ve besleyici özelliklere sahiptir.

Organik Kalem Makarna: Bir diğer adı kesme makarnadır. Kısa ve ortasında boşluk bulunan organik kalem makarna, organik yoğurt ve sarımsakla birlikte harika bir lezzete dönüşüyor.

Organik Kelebek Makarna: Yoğurt ve biber sosları kullanılması açısından daha müsait bir makarna türü. Dış yüzeyinin tamamına uygulanabilecek birbirinden farklı soslar, organik kelebek makarnanın doğal ve lezzetli tadıyla buluşarak sofralarınıza taşınıyor.

Organik Spagetti Makarna: İtalyan mutfağından çıkan ve bir İtalyan tasarımı olan spagetti makarna, en çok kullanılan ve sevilen makarna türü olarak biliniyor. Kaşar, peynir ya da yoğurt sosuyla servis edildiğinde harika bir lezzetle baş başa kalabilirsiniz.

Organik Yüzük Makarna: Kesik makarnanın daha kısa tasarımı olarak tarif edilebilir. Dış görünüş olarak bir yüzüğü andırıyor. Organik yüzük makarna, birden fazla sos ilave edilerek, farklı karışımlarla kullanılabilecek bir makarna türü.