Yöresel.com

Nar Ekşisi

Sonuçları Filtrele
Fiyat (TL)
-
Yöre
  • Antalya1
  • Hatay12
  • Mardin1
  • Şanlıurfa1
Limit:
Sıralama:

15 sonuçtan 1 ile 15 arası görüntüleniyor.

Organik Nar Ekşisi

     Anadolu mutfağı, yüzyıllardır kendine has özellikleriyle öne çıkan tatlara sahip. Bu tatların ortaya çıkabilmesi için birden fazla etkenin bir araya geldiğini söylemek mümkün. Anadolu’nun geniş düzlükleri, tarıma elverişli toprakları, bilinçli tarım uygulamaları ve diğer etkenler bir araya geldiğinde bizlere uzun zamandır miras kalan özel lezzetlere ulaşabileceğimi öngörebiliriz.

     Anadolu mutfağı, yüzyıllardır kendine has özellikleriyle öne çıkan tatlara sahip. Türkiye’de çoğunlukla Ege ve Akdeniz bölgelerinde üretilen bu özel sos, Türk mutfağında yer alan birçok yemek içerisinde kullanılıyor. Bu yönüyle bir Türk mutfağında olması gereken özel bir sos olarak öne çıkıyor.

     Nar ekşisinin doğal ve lezzetli bir tada sahip olabilmesi organik olmasıyla mümkün olabilir. Organik olmayan fabrika üretimi nar ekşilerinden istenen verim çoğunlukla sağlanamıyor. Bu durumun yanı sıra Türkiye’de organik nar ekşisi üretiminin yaygın olduğundan bahsetmek mümkün. Ev yapımı olarak hazırlanan nar ekşileri, son derece lezzetli ve doygun gıda ürünleri olarak yemeklere harika bir tat veriyor.

     Nar meyvesinden üretilen bu organik gıda, nar suyunun içinde yer alan şekerin karamelize edilmesi sonucunda kalan sıvının yoğunlaştırılmasıyla elde edilir. Organik nar ekşisi Anadolu mutfağının birbirinden lezzetli salatalarında, ana yemeklerinde, mezelerde kullanılır. Şeker hastalarına tavsiye edilebilecek bir gıda ürünü olarak öne çıkmaktadır.

Nar Ekşisi İle Yapılan Yemekler

Yeşil Mercimek Köftesi

Nefis Soslu Şinitzel Salata

Salçalı Biber Dolması

Buğday Salatası

Haşlanmış Taze Fasulye Salatası

Kısır

Etsiz Çiğ Köfte

Acılı Ezme

Kaytaz Böreği

Fellah Köftesi

Yaprak Sarması

Mercimekli Bulgur Pilavı

Patlıcan Dolması

Babagannuş

Yeşil Zeytin Salatası

Gavurdağı Salatası