Yöresel.com

Peynir

Sonuçları Filtrele
Fiyat (TL)
-
Yöre
 • Gaziantep1
 • Hatay16
 • Muş1
 • Rize5
 • Trabzon1
Limit:
Sıralama:

24 sonuçtan 1 ile 24 arası görüntüleniyor.

organik peynir

Organik Peynir

Peynir, geniş bir skalaya sahip bir süt ürünü olarak birbirinden farklı aroma, tat ve şekle sahip olabilen bir kahvaltı ürünü. Kahvaltılarda tüketilmesinin yanında ana yemekler ve böreklerde kullanılabiliyor. Tüm bunların yanı sıra bir meze olarak da tüketilebiliyor.

Peynir üretiminin kökeni MÖ 5000 yıllarına dayanmaktadır. Bu açıdan günümüzde kullanılan gıda ürünlerinin en eski örneklerinden. Peynirin ilk üretim yerinin Ortadoğu, Orta Asya ya da Avrupa olabileceği tahmin ediliyor.

İnsan ve çevre sağlığı açısından önemli bir çalışma alanı olan organik tarım, tüm organik bitkisel ve hayvansal ürünlerin üretilmesinde bir zemin olması açısından son derece önemli. Büyükbaş ve küçükbaş hayvanların organik bitkiler ve yemlerle beslenmesi, bu hayvanlardan elde edilen sütün kalitesinde müthiş bir artış sağlıyor. Sütün organik ve kaliteli, taze bir şekilde elde edilmesi de tüm süt ürünlerinin organik bir şekilde üretilebilmesine olanak sağlıyor.

Organik peynirin üretimi, fabrikada imal edilen peynirlere göre birden fazla noktada farklılık gösteriyor. Bu farklılıklar kullanılan malzemenin tamamen organik olmasıyla birlikte, organik sütün peynire dönüştürülmesinde uygulanan işlemlerin tamamen doğal metotlar içermesi. Bu metotlarda herhangi bir şekilde koruyucu madde kullanılmıyor. Organik süt, doğallığını yitirebilecek herhangi bir işleme maruz bırakılmıyor. Üretim gerçekleşip hijyenik bir şekilde ambalajlama işlemi uygulandıktan sonra sofralarınıza erişiyor. Organik peynirlerin birçok türünde sağlanan o doğal, lezzetli tat bir kahvaltıda fark yaratabilecek cinsten! Bu tadı deneyimleyerek doğal beslenmenin tadını çıkarın!

Organik Peynir Çeşitleri

 1. Organik Klasik Keçi Peyniri

 2. Organik Keçi Lor Peyniri

 3. Organik Köy Tipi Keçi Peyniri

 4. Organik Keçi Sepet Peyniri

 5. Organik Keçi Sepet Peyniri Çörekotlu

 6. Organik Taze Kaşar

 7. Organik Keçi Kekikli Sepet Peyniri

 8. Organik Dil Peyniri

 9. Organik Eski Kaşar

 10. Organik İzmir Tulum Peyniri

 11. Organik Taze Beyaz Peynir

 12. Organik Tam Yağlı Ezine Peyniri