Yöresel.com

Salamura Yaprak

Sonuçları Filtrele
Fiyat (TL)
-
Yöre
  • Kastamonu1
  • Mardin2
  • Tokat4
Limit:
Sıralama:

7 sonuçtan 1 ile 7 arası görüntüleniyor.

Organik Salamura Yaprak

Türk mutfağının en lezzetli yemeklerinden biri olan yaprak sarması, organik salamura yaprağın doğallığı ve kalitesiyle yeniden yorumlanıyor. Taze yapraklar toplayabilmek için Nisan ve Mayıs ayları seçilir ve her yaprak özenle tek tek toplanarak güneş görmeyen bir şekilde muhafaza edilir. Ve ardından ortaya birbirinden enfes lezzetler çıkar.

Taze yapraklar için en uygun zaman Nisan, Mayıs ve Haziran ayları kabul edilir. Bu aylarda yapraklar olgun bir şekilde özenle toplanmayı bekler. Bu aylarda toplanan taze yaprakların kışın da kullanabilmesi için salamura yöntemi uygulanır. Bu sayede yaprakların uzun süre dayanabilmesi mümkündür.

Organik salamura yaprak, herhangi bir ilaçlama işlemi uygulanmadan, organik gübreler tercih edilerek yetiştirilmektedir. Bu sayede yaprak sarmasının o lezzetli, enfes tadını deneyimleyebilmek mümkündür. Kalp sağlığını koruyucu ve bağışıklık sistemini güçlendirici etkisiyle bilinen taze, organik yapraklar Anadolu mutfağının en sevilen ana yemeklerinden biri olarak kabul edilmektedir. A ve C vitaminlerini içeren bu özel bitki, enfeksiyonlara karşı son derece koruyucudur. Tüm bunlarla birlikte antioksidan özelliğiyle kansere karşı koruyucu etki taşımaktadır.

Organik salamura yaprak, yurtiçi ve yurtdışında büyük bir talep görmektedir. Bu durum yaprak asmasının tamamen organik bir şekilde yetişmesinden kaynaklanıyor. Organik tarım yöntemleriyle üretilen asma yaprakları, lezzetini uzun bir süre koruyarak tamamen taze ürünler veriyor. 

Taze Asma Yaprağı Nereden Alınır? 

Taze asma yaprağı satın almak isteyen bireyler, sitenin sol üst köşesinden ürünleri inceleyip organik asma yaprağı satın alabilirler. Manisa salamura yaprak, Tokat asma yaprağı ve çok daha fazlası için doğru adrestesiniz. Organik, yöresel ve geleneksel lezzetleri deneyimlemek için daha fazla ertelemeyin. Hem sağlığınızı koruyun, hem de organik besinler tüketmenin tadını çıkarın!