Yöresel.com

Özel Yağlar

Sonuçları Filtrele
Fiyat (TL)
-
Yöre
  • Antalya8
  • Muğla1
Limit:
Sıralama:

9 sonuçtan 1 ile 9 arası görüntüleniyor.

Özel Yağ Nedir?

Özel yağlar bitkilerin çeşitli bölgelerinden doğal yollarla alınan yağlardır. Hem sağlıklı beslenme için hem de vücut sağlığı için oldukça kullanılan yağlardır. Her şeyin doğalı sağlıklıdır der, her şeyin doğal olanını tüketmeye çalışırız. Peki vücudumuzun sağlığı içinde doğal yağlar kullanıyor muyuz? Son yıllarda kozmetik sektöründe sıkça kullanılan doğal yağların vücuda faydaları saydıkça bitmiyor.

Peki bu yağlar nelerdir? Bitkisel yağlar; menekşe yağı, mersin yağı, melisa yağı, nane yağı, papatya yağı, okaliptüs yağı, portakal yağı, sarımsak yağı, soya yağı, susam yağı, tarçın yağı, zencefil yağı, keten yağı, havuç yağı, kekik yağı, greyfurt yağı, gül yağı, hint yağı, jojoba yağı, karabiber yağı, kakao yağı, kabak çekirdeği yağı, karabaş yağı, hindistan cevizi yağı.

Özel Yağların Faydaları Nelerdir?

Jojoba yağı, Hint yağı, lavanta yağı, hindistan cevizi yağı, mısır yağı, keten yağı, gül yağı, avokado yağı, kayısı yağı cilde iyi gelen yağlar olarak bilinirler.

Kekik yağı: Genelde yanık ve yaralarda mikrop giderici olarak kullanılmaktadır. Bazı solunum hastalıklarında rahatlatıcı bir etkisi vardır. Bağırsak kurtlarını düşürme özelliği ile bağırsak kurdu rahatsızlığına etkisi görülmektedir.

Okaliptüs yağı: Balgam söktürücü özelliği vardır. Yüksek ateşte , ateş düşürmeyi sağlar Kış ve soğuk havalarda daha çok kullanıldığı tespit edilmiştir. Soğuk algınlığına karşı etkilidir.

Portakal yağı: Hazımsızlığa iyi gelir. Kan dolaşımının düzenlenmesinde faydalıdır. Sinirleri rahatlatıp yatıştıran bir yapıya sahiptir. Nane yağı: Sinüsleri açma özelliğine sahiptir. Baş ağrılarına iyi geldiği bilinir. Özellikle sinirsel baş ağrısında oldukça faydalıdır. Mide bulantısı için birebirdir, rahatlama sağlatır.

Sarımsak yağı: Hazımsızlığa iyi gelir, hazmı kolaylaştırma özelliği vardır. Ayrıca iştah açıcı etkisi olduğu bilinmektedir.

Rezene uçucu yağı: Şişkinlik, hazımsızlık ve gaz durumlarında yardımcıdır. Rezene uçucu yağ için mide dostu denebilir.

Tarçın yağı: Mide, bağırsak gazı gibi rahatsızlıklarda sökücü bir etkidedir. Kabızlığa faydası vardır.

Mersin yağı: Yara ve kesiklerde kanı kestiği bilinir. Nefes açmaya faydası vardır. Uykusuzluk problemi yaşıyorsanız ve ya uykuya geçişiniz uzun sürüyor ise mersin yağı kullanabilirsiniz. Kasların kuvvetlendirilmesinde etkilidir.

Karabiber yağı: Öksürüğü keser ve iştah açar. Kasılma ve kramplarda rahatlatıcıdır.

Özel Yağlar Nereden Alınır?

Birbirinden faydalı doğal yağlara geniş ürün yelpazesi ile yoresel.com’dan ulaşabilirsiniz. Online alışverişin adresi yoresel.com’ da direk üreticisinden alabileceğiniz ürünlere tek tıkla ulaşabilirsiniz.