Yöresel.com

Pastalık Tozlar Seti-40 Gr (#3106)

10,80 TL
 • Tatlılık, pastalık tozlar paketi içinde ne bulunmaktadır?

  Tatlılık, pastalık tozları paketi içerisinde 4 paket yaklaşık 10 gr'lık tek kullanımlık farklı gıda tozlarından oluşan farklı paketler bulunmaktadır. 4 paket farklı tatlılık, pastalık  toz tek bir kutu içerisinde satılmaktadır.  Kutu içerisinde ayrı ayrı paketlenmiş gül tozu , pancar tozu, portakal kabuğu tozu, limon kabuğu tozu bulunmaktadır.

  Tatlılık, pastalık  gıda tozları nedir, nasıl üretilir?

  Tatlılık, pastalık tozlar paketi içinde pancar tozu , gül tozu, portakal kabuğu tozu, limon kabuğu tozu ayrı paketlerde bulunmaktadır

  Tatlılık, pastalık tozlar, taze ürünler kullanılarak kurutulup üretilen ve üretim sonucunda elde edilen ürünün öğütülmüş şeklidir.Paketin içindeki ürünler kurutulmadan önce yaklaşık üründen ürüne göre değişmekle birlikte %80-87 civarında su içerir. Kurutma ile kurutulan taze üründeki su oranı çok düşük değerlere indirilir. Kurutma sonucunda üründen ürüne değişmekle birlikte yaklaşık 5-10 kg taze gıda kullanılarak 1 kg kuru sebze tozu elde edilir. Kurutma esnasında üründeki su buharlaşır ve ürünün öz kısmı kalır. Bu sebeple kuru tozların besin değerleri özellikle karbonhidrat, vitamin, protein, yağ gibi oranlar çok yükselmiştir. Satılan paket yaklaşık 260 gr taze gıda kullanılarak üretilmiştir.

  Bu tozların faydaları nelerdir?

  Kurutulmuş tatlılık, pastalık tozlar, taze ürünün uygun şartlarda gerekli ön işlemlerden geçirilerek kurutulması ile üretilmiştir. Kurutma sonucunda kurutulan üründeki suyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal kuru tatlılık, pastalık tozlar içindeki besin değerleri, vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok yükselir. Aynı miktar taze ürün ile kurutulmuş toz tüketmek arasında besin değerleri açısından çok farklılık vardır ama faydalar açısından ise istisnai durumlar dışında,aynı konuda faydalıdır denebilir.
  Önemli Not: Ürünün tanıtımında kullanılan fotoğraflar, besin değerleri,faydaları ve yaklaşık fire oranları site ilk hazırlandığındaki veriler ve kaynaklar derlenerek yazılmıştır. Size gelecek ürün, ürünün cinsinden, kurutma tekniğinden ve başka unsurlar sebebiyle farklı olabilir.

 • Giriş yapmamış olarak görünüyorsunuz. Lütfen yorum yazabilmek için giriş yapın.

 • Yapılan 15 alışverişten aldığı 0 değerlendirmede %0 olumsuz puan aldı

  Mağaza Performansı
  Ürününüz zamanında kargolandımı ? 0 0
  Ürününüz anlatıldığı gibi elinize ulaştı mı ? 0 0
  Kargolama tarzı hoşunuza gittimi ? 0 0
  Satıcı ile iletişiminizden memnun kaldınız mı ? 0 0
 • Mağazaya soru sorabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir...