Yöresel.com

Pastırma

Sonuçları Filtrele
Fiyat (TL)
-
Bu kategoride ürün bulunamadı.

Kayseri Pastırma Sipariş Fırsatları

Kayseri pastırma sipariş fırsatları için internetteki yöresel ürün durağınız yoresel.com 7/24 yanınızda. Kayseri ilimizle özdeşleşen bu geleneksel lezzetimizi üreticisinden doğrudan adresinize gönderiyoruz.

Pastırma denince ilk akla gelen lezzetidir. Çünkü sürekli tüketenler iyi bilir ki pastırma en iyi etlerden yapılmamışsa gerçekten pastırma değildir. Bekleme sürelerine özen gösterilerek, etin pastırma yapımına uygun bölümlerinden seçilen damak tadınıza uygun Kayseri pastırma sipariş fırsatları için yoresel.com'u güvenle tercih edebilirsiniz.

Pastırma Yapılışı

Pastırma yapılışı için seçilen et son halini alıncaya kadar 1 aya yakın özenli işlem süreçlerinden geçmektedir. Bu süreç etin kesim anından itibaren başlamakta ve 4 ile 8 saat arası dinlendirilen etlere daha sonra pastırma yapılışı açısından uygun kesim yapılmaktadır.

Tuzlama işleminin ilk aşaması 1 gün arayla yapılır ve her gün bir yüzü tuzlanıp üst üste istiflenerek beklemeye başlanır. Tuzundan arındırma işlemi yapılan etler, açık havada iklim koşullarına göre ortalama 1 hafta süresince kurumaya bırakılır. Açık havada kuruma işlemi tamamlanan etler de birbirlerinden ayrılarak yine yaklaşık bir hafta bu sefer gölgede kurutulur.

Son pastırma yapılış safhası çemenleme işlemidir. Eti tamamen kaplayan çemen pastırmaya özel kıvamını ve lezzetini veren yapı taşıdır. Aynı zamanda çemen, etin olması gerekenden fazla kurumasını, kıvamını kaybetmesini engellemektedir. Havayla doğrudan teması kesilen etlerin bozulması veya rengini kaybetmesi, tadını acılaşmasını da önlenmiş olur.

Çemen kaplamasıyla kurutma işlemi ise 1-2 gün aralığında gerçekleştirilmektedir. Daha sonra kalın tabakası alınan çemenlenmiş et tekrar kurumaya bırakılır. Son kuruma sürecine etin kıvamına göre karar verilir. Sonrasında tüketmeye hazır hale gelerek paketlenir ve Kayseri pastırma sipariş fırsatları ile yoresel.com kullanıcılarının beğenisine sunulur.

Pastırma Faydaları

  • Pastırmanın en büyük özelliği az işlem görmüş doğal bir et olmasından dolayı besin değerini çok az kaybetmesidir
  • Protein ve enerji deposudur
  • Vitemin ve mineral olarak: A vitamini, kalsiyum, demir, potasyum içerir
  • Çemen katkısı insülin direncini düşürür
  • Yine çemeni sayesinde sindirim sisteminin çalışmasına destek olur

Kayseri Pastırma Sipariş Fırsatları

Kayseri pastırma sipariş fırsatları ile sizlere sunulan Bonfile Pastırma, etin en yumuşak ve yağsız kısmından yapılmaktadır. Hayvanın omurgasının altından çıkarılan bonfile, 400 kg ağırlığındaki bir danadan en fazla 4 kg kadar elde edilebiliyor. Bu faktör de pastırma kg fiyatı konusuna etki etmektedir. Hayvanın en az hareket eden bölümü olmasından dolayı da son derece yumuşak bir ettir.

Sırt pastırma ise ismindeki gibi dananın sırt kısmından çıkartılan etlerle yapılır. Ortalama 400 kg'lık bir danadan maksimum 10 kg kadar çıkartılabilen bir ettir. Bonfile et gibi yine yağsız bir et olan sırt kısmı, yumuşaklık açısından da bonfileye benzer kıvamdadır.

Kesilirken lezzetini kaybetmemesi için el ile ve satırla tek tek dilimlenen pastırma siparişleriniz vakumlanarak adresinize ulaştırılmaktadır. Güncel pastırma fiyatları ve Damak tadınıza hitap eden en doğal pastırma siparişleriniz için kayseri pastırma nereden alınır diye aramanıza gerek kalmadan yoresel.com kalitesini güvenle tercih edebilirsiniz.