Yöresel.com

Şalgam

Sonuçları Filtrele
Fiyat (TL)
-
Yöre
  • Osmaniye1
Limit:
Sıralama:

1 sonuçtan 1 ile 1 arası görüntüleniyor.

Doğal Şalgam Suyu Faydaları

Doğal şalgam suyu faydaları ve özellikle A vitamini deposu olmasıyla her mevsimde tüketilebilen sağlıklı, leziz bir içecektir. Çukurova bölgesinin bu meşhur içeceği yoresel.com aracılığıyla üreticisinden doğrudan, Türkiye'nin her yerindeki tüketicisine ulaşıyor.

Tamamen doğal ve geleneksel yapım yöntemleriyle üretilen doğal şalgam suyu siparişleriniz için yoresel.com kalitesini tercih edebilirsiniz.

Şalgam Nedir?

Sebze kategorisinde olan ve Turpgiller ailesinde yer alan şalgam, 50-120 cm. uzunluğunda bir bitkidir.

Şalgamın ülkemizdeki en yaygın üretim alanı Çukurova bölgesidir. Şalgam bitkisinin sebze niteliğiyle tüketilebilen bölümü tam olarak yuvarlak olmayan, üstten basık veya silindir biçimli yapıda olan kök kısmıdır. Şalgam kökü çeşidine göre siyah, yeşil, kırmızı, bordo, beyaz renklerde olabilmektedir.

Çorbalarda, yemeklerde veya bezenti (garnitür) olarak kullanılan şalgamın en yaygın kullanım şekli şalgam suyu yapımıdır. Doğal şalgam suyu faydaları ile vitamin kaynağı olduğu kadar toksin atıcı bir besindir.

Şalgam Suyu Nasıl Yapılır?

Şalgam Suyu üretiminin temel maddesi şalgam turbu, mor havuç, su, tuz ve acı üretimi yapılacaksa acı cin biberidir. Şalgam suyu mayası bulgurdan elde edilmektedir. Şalgam suyunun kıvamını ve lezzetini alması için mayalanma süreci geçirmesi gerekmektedir. Bu açıdan yapılışıyla peynir, yoğurt gibi diğer doğal ürünlere benzemektedir.

Doğal Şalgam Suyu Faydaları

Doğal şalgam suyu A vitamini deposu olmasıyla en başta göz sağlığına büyük katkıları olan bir içecektir. İçeriğinde kullanılan sebzeler iştah açıcı, hazmı kolaylaştırıcı, sindirim sistemine yardımcı niteliğe sahiptir.

Vücutta biriken toksinleri çıkarıcı etkisi bulunduğu için antioksidan deposu da olan Doğal şalgam suyu faydaları saymakla bitmiyor! Mide ve enzim kaynağı karaciğerin çalışmasına olumlu katkı sağlarken, B vitaminlerini de içermesi sayesinde kalsiyum ve potasyum yönünden de zengin bir içecektir.

Şalgam Suyu Zayıflatır mı?

Bağırsakların çalışmasına yardımcı olması nedeniyle kilo kaybına katkıda bulunan bir içecektir şalgam suyu. Ancak bu katkısı için iştah açıcı özelliğine kapılarak gıda tüketimini arttırmamanız gerekir. Söz konusu iştah açıcı özelliği sindirim sisteminin çalışmasına yardımcı olmasından gelmektedir.

Şalgam Suyu Kalori Olarak Ne Durumda?

Şalgam suyu yapımında şeker kullanılmayan bir içecek olduğundan kalori değeri oldukça düşüktür.

  • Şalgam Suyu Gluten içermez
  • Antioksidan etkisiyle Doğal Probiyotik kaynağıdır
  • 1 Lt. Şalgam Suyunda 30 kCal bulunmaktadır

Şalgam Suyu Zararları Var mı?

Şalgam suyunun zararları açısından dikkat edilmesi gereken yönü içeriğindeki tuz miktarıdır. Özellikle tansiyon hastalarının bu yönüne dikkat ederek tüketmesi gerekmektedir. Mayalı bir içecek olması veya acılı tüketim seçeneğinin bulunması nedeniyle gastrit, ülser gibi rahatsızlığı bulunan kişilerce çok tüketilmemelidir.

Şalgam Suyu Günde Ne Kadar İçilmeli

Her besin maddesinde olduğu gibi şalgam suyunda da tüketim miktarı önemli olup aşırıya kaçmadan tüketilmelidir. Sağlığa katkısı için Doğal şalgam suyu faydaları açısından günde 1 bardak tüketilmesi önerilmektedir.

Ürünlerin En Doğal Hali yoresel.com’da

Üreticisinden doğrudan tüketicisine ulaştırılan, yöresinin en doğal ürünleri için yoresel.com internetteki alışveriş adresiniz. Sipariş verebileceğiniz Şalgam Suyu Çeşitlerimiz:

  • 0,25 LT x 24 Adet Şalgam Suyu (Acılı/Acısız)
  • 0,33 LT x 24 Adet Şalgam Suyu (Acılı/Acısız)
  • 0,50 LT x 20 Adet Şalgam Suyu (Acılı/Acısız)
  • 1 LT x 12 Adet Şalgam Suyu (Acılı/Acısız)
  • 2 LT x 9 Adet Şalgam Suyu (Acılı/Acısız)