Yöresel.com

Soslar

Sonuçları Filtrele
Fiyat (TL)
-
Yöre
  • Mardin1
  • Osmaniye1
  • Çanakkale2
  • İzmir8
Limit:
Sıralama:

12 sonuçtan 1 ile 12 arası görüntüleniyor.

Soslar Çeşitleri isimleri ile Mutfağımıza Renk Katıyor

Ana malzeme ne olursa olsun Soslar Çeşitleri isimleri ile Mutfağımıza Renk Katıyor, özenle hazırlanan tariflerin lezzetini arttırıyor. Bu nedenledir ki en maharetli ellere sahip aşçıların en çok kullandıkları lezzet sırlarında daima soslar yer almaktadır.

Soslar çeşit olarak bir çok mutfak kültüründe kullanılmaktadır.

  • Kahvaltılık soslar
  • Yemeklerde kullanılan soslar
  • Marine etme özelliğine sahip soslar
  • Pişirme lezzetini arttıran sıvı soslar

Görüldüğü üzere gıdanın olduğu her alanda mutlaka bir sos çeşidine yer bulunmakta.

Soslar Çeşitleri İsimleri

Soslar çeşitleri isimleri ile Mutfağımıza Renk katmakla birlikte, yöresel tariflerle birleşince çok daha besleyici ve damak tadına hitap eder olmaktadır. Muhakkak ki dünya mutfaklarından Türk mutfak kültürüne girmiş pek çok sos çeşidi bulunmakta. Fakat yöresinde yetişen sebze ve baharatlardan yapılan soslar, lezzetiyle diğerlerinden hemen ayırt edilebilmektedir.

Doğanın bizlere en büyük hediyesi olan toprak ve topraktan yetişen bitkilerden elde edilen malzemelerden yapılan sos çeşitleri ile sizler de mutfaklarınıza renk katabilirsiniz. Başarılı bir tariften geriye kalacak olan sosların adı ve damakta bıraktığı tadı olacaktır.

Üreticisinden doğrudan tüketiciye uzanan en doğal alışveriş platformunuz olan yoresel.com'da bulabileceğiniz

Sos Çeşitleri

Doğal üretim soslar için yöresine gitmenize gerek kalmadan sipariş verebilirsiniz. Üreticisinden doğrudan tüketiciye uzanan en doğal alışveriş platformunuz olan yoresel.com'da bulabileceğiniz sos çeşitleri:

Ajvar Sos

Ajvar denince akla ilk gelen tek başına bile yeterince lezzetli bir sos olduğudur. Pek çok insanın hayır diyemeyeceği közlenmiş patlıcanın, domates, kırmızı biber, soğan ve sarımsak ile enfes buluşması.

İster ızgara pişirimi yaptığınız et çeşitlerine isterseniz spagetti ve diğer hamur işlerine sos olarak kullanın; lezzeti alışkanlıklarınız arasında yerini alacaktır.

Gaziantep Doğal Sumak Ekşisi

Doğal olarak yetişen sumak bitkisinin mor renkli küçük meyvelerinden elde edilen sumak ekşisi, salatalardan yemeklere kadar pek çok tarifte kullanılmaktadır. Lezzetli bir ekşiliği olan sumak, genellikle dolmalarda veya salatalarda kullanılmaktadır. Kırmızı soğan ile buluşmasının da başlı başına bir gurme kıvamı olduğunu hatırlatalım.

Hatay Usulü Acuka

Acuka denilince hemen kızarmış ekmek belirir akıllarda. Yine tek başına kahvaltılık olarak tüketilen, yemeklere de içeriğindeki hafif acılı biber salçasıyla lezzet veren acuka tamamen ev yapımı doğallığıyla yoresel.com'da

Karadut Şurubu

Adeta ecza deposu gibi olan karaduttan elde edilen tamamen doğal bir üründür. İster içecek olarak isterseniz dondurma ve pastalara sos olarak kullanabilirsiniz.

Anti-aging özelliği bulunan karadur şurubu, yoğun C vitamini içeriğiyle tam bir sağlık deposudur.

Çanakkale Köfte Sosu

Evet bir çok köfte sosu çeşidi bulmanız mümkün. Ancak bu köfte sosunun Çanakkale domatesinin acı biber, sarımsak, karabiber, kekik ve sirke ile buluştuğunu söylersek? Yöresinden sofralarınıza lezzet katan köfte sosu alışkanlıklarınızı tamamen değiştirebilir.

Pincur Sos

Közlenmiş patlıcanın tad verdiği bir başka sos çeşidi Pincur Sos... İçerisinde hiç bir katkı maddesi bulunmayan tamamen doğal ürünlerden, ev yapımı lezzetiyle kahvaltılarınıza renk katmayı bekliyor.

Pizza & Makarna Sosu

Makarna ve hamur işlerine en çok yakışan domates, sarımsak, kimyon, karabiber, zeytinyağının lezzet kattığı bu sos yine katkısız doğal haliyle üretiliyor.