Yöresel.com

Bakliyat

Sonuçları Filtrele
Fiyat (TL)
-
Yöre
  • Bolu6
  • Hatay1
  • Kastamonu15
  • Rize1
Limit:
Sıralama:

23 sonuçtan 1 ile 23 arası görüntüleniyor.

Bakliyat

Bakliyat ürünlerine Organik Kuru Gıda kategorisinden ulaşabilirsiniz. Bakliyat kategorisinde; bulgur, organik şeker fasulye, karabiber, organik nohut, organik mercimek, organik börülce, barbunya, organik baldo pirinç, organik kırmızı mercimek, organik patlak mısır ve yeşil mercimek gibi doğal olarak üretilen yöresel ürünleri bulabilirsiniz. Yöresel ürünler, doğal olarak üretilen ürünler olduğu için daha lezzetlidir. Bakliyat kategorisinde, farklı lezzet paketlerini ya da set olarak hazırlanan ürünleri de tercih edebilirsiniz. Set olarak sunulan ürünler sizlere daha uygun fiyat ile getirilir. Bakliyat ürünleri, üretildikleri yöreden organik olarak sizlere ulaştırılır. Demir açısından oldukça zengin olan bakliyat ürünleri, günlük lif ihtiyacınızın da yarısından fazlasını karşılar. Tüketilen bakliyatın doğal olması, bakliyatın faydalarının tam olarak görülmesini sağlar.

Bakliyatın faydaları nelerdir?

Bakliyat demir açısından oldukça zengindir. Kolestrol içermediği için, düzenli bakliyat tüketimi fayda sağlar. Sağlıklı beslenmenin vazgeçilmezi olan lifler, doğal bakliyat ürünlerinden bolca alınabilir. Düşük glisemik indeks içeriği, bakliyatın kan şekerini düzenlemesinde etkilidir. Bakliyatlar düşük yağ oranlarından dolayı diyet listelerinin de olmazsa olmazları arasındadır. Kuru bezelyede toplam yağ oranı 100 gramda 1 gramdır.

İyi bir potasyum kaynağı olan organik bakliyatlar, günlük beslenme düzeninde mutlaka bulunmalıdır. Bakliyat ürünleri gluten içermez ve sodyum içeriği düşük olduğu için ödem, tiroid ve böbrek rahatsızlığı olan kişiler tarafından rahatça tüketilebilir. Hamilelerin beslenme sürecinde folik asit kaynağı olan bakliyatların tüketilmesi de oldukça faydalıdır.

yoresel.com ‘da sunulan bakliyat ürünleri, yöresel ve organiktir. Organik olarak üretilen bakliyat ürünlerini, uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Uygun fiyatlı bakliyat ürünleri, kısa sürede kapınıza kadar getirilir. yoresel.com güvencesinde keyifli bir alışveriş sizleri bekliyor.