Yöresel.com

Tahin

Sonuçları Filtrele
Fiyat (TL)
-
Yöre
  • Hakkari1
  • Hatay1
Limit:
Sıralama:

2 sonuçtan 1 ile 2 arası görüntüleniyor.

Tahin Nedir?

Türk mutfağında oldukça önemli bir yere sahip olan tahin, insanların severek tükettiği hele ki doğal yollarla üretildiği taktirde tadının bambaşka olduğu ve her sofranın vazgeçilmezi olan gıda maddesidir. Tahin, içerisinde barındırdığı vitamin ve minerallerle oldukça doyurucu ve besleyicidir. İnsan vücudu için sayısız fayda sağlamaktadır. Kahvaltıların sevilen lezzeti özellikle kış aylarında tüketilen tahin, bir miktar pekmez ile karıştırıldığında ekstra lezzetli hale gelir.

Tahin Nasıl Yapılır?

Tahin, temelde iyi kalitede susam tohumlarının ezilerek koyu ve hafif akıcı hale getirilerek elde edilir. İyi kalitede susam tohumlarının toplanıp eleme işleminden geçirildikten sonra kabuklarından ayrılmasının ardından tohumların bir süre kavrulması ile imal edilmektedir. Kavrulan susamlar bir süre bekletilip dinlendirilir. Ardından ezilerek tahin halini alır.

Tahin Faydaları Nelerdir?

Her yaşa ve damak tadına hitap eden tahin oldukça faydalı bir gıda maddesidir. Tahin, içerisinde barındırdığı vitamin ve minerallerle besin değeri oldukça yüksektir. Bu lezzetli ürünün insan vücudu için faydası oldukça fazladır. Hammaddesi olan susam güçlü bir kalsiyum kaynağıdır. Bu da kemik ve kas gelişime fayda sağlar. İçerdiği diğer C vitamini, Demir ve Selenyum sayesinde kış aylarında vücut direncinizi korumanızı sağlar. Hastalıkların önüne geçmiş olursunuz. Bir diğer özelliği ise içeriğinde barındırdığı Çinko sayesinde cildinizin daha sağlıklı ve parlak görünmesine yardımcı olur. Zengin besin içeriği sayesinde güçlü bir antioksidan olan tahin, düzenli tüketilerek kanser hastalıklarına yakalanma riskini de aza indirmekte yarar sağlar.

Tahin Nasıl Tüketilir?

Tahin, unlu mamuller içinde tüketildiği gibi, doğrudan içine bal ya da pekmez karıştırılarak tatlı olarak tüketilebilmektedir. Pastacılık sektöründe de tahinden yararlanılmaktadır. Tahinli poğaça, çörek ya da ekmek olarak farklı lezzetler oluşturabilirsiniz. Hatay yöresiyle özdeşleşmiş aperatif meze yapımında da kullanabilirsiniz. Lezzetli bir humus yapımında doğal tahinden yararlanılır.

Doğal, Yöresel ve Lezzetli Tahin Sizler İçin Satışta!

Doğallığın ve lezzetin bir arada bulunduğu, el yapımı, hijyenik koşullarda üretilerek sizlere özel hazırlanan, en kaliteli ürünü en uygun fiyata satın alabileceğiniz Türkiye’nin ilk organik marketi yoresel.com üzerinden istediğiniz miktarda tahin siparişi verebilirsiniz.