Yöresel.com

Taşköprü Sarımsağı 1000 Gr. 2020 Mahsülü, İri 1. Kalite Sarımsak (#8896)

75,00 TL
Gelince Haber Ver
 Stoğa gelince haber ver
 • Taşköprü Sarımsağı Coğrafi İşaretli Ürün 

  2020 Mahsülü, ilaç ve kimyasal kullanılmadan, sadece hayvan gübresi ile yetiştirilen, Kastamonu Taşköprü’deki üreticimizin sarımsakları geldi!

  Taşköprü toprağının özellikleri sayesinde, Taşköprü Sarımsağı’nın diğer sarımsak türlerine göre tadı ve kokusu daha keskindir. Taşköprü Sarımsağı’nın raf ömrü de oldukça uzundur. Saplarıyla beraber kuru ve serin bir yerde saklandığı sürece soğuk hava deposuna ihtiyaç duyulmaksızın 6-8 ay arasında saklanabilir.

  Taşköprü Sarımsağı'nın Faydaları:

   

  Sarımsağın, çiğ halde veya yağının, mikroorganizmalar üzerine antibiyotik etkiye sahip olduğu, antiviral, antifungal antiprotozoon, antiparazitik ve antibakteriyal özellikleri üzerinde durulmaktadır. Bunun yanı sıra antiseptik işlevi, grip, nezle, ses kısıklığı, astım rahatsızlıklarına, bademcik, romatizma ve eklem enfeksiyonlarına, öksürük ve bronşite iyi geldiği ön plana çıkarılmaktadır. Terletici etkisi nedeniyle ateş düşürülmesine yardımcı olur.

  Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirici ve hücre koruyucu etkisini destekler bazı bilimsel bulgular mevcuttur. Bu etkinin HIV virüsü ve menenjit ile mücadeleye yansıtıldığı tecrübeler gerçekleştirilmiştir. Ayrıca kardiyovasküler sistemi güçlendirmesi, bunun da serum kolesterol seviyeleri ve trigliserit oranları üzerinde etkisi söz konusudur. Trombositlerin damar içinde pıhtılaşmasını engelleyici etkisiyle, damar tıkanıklıklarından kaynaklanan rahatsızlıklara karşı rol oynar. Sarımsak ayrıca tansiyonu ve kan şekerini de dengeleyicidir.

  Sarımsak, tansiyon düşürücü olarak bilinir ve tavsiye edilir.

  Belirtilen etki alanlarının uzman tıbbi görüş ve gözetimden kopukluk içine düşülmeksizin değerlendirilmesi ile sağlığa çok çeşitli yararları bulunan bir bitkidir.

   

  Havuçlu cacık:

  2 adet havuç rendelenir.1 su bardağı süzme yoğurt ve 2 diş dövülmüş Kastamonu Taşköprü sarımsağı karıştırılır. Kaselere alınan cacığın üzerine sızma zeytinyağı gezdirilir. Arzuya göre nane serpilir.

  Afiyet olsun

   

   

 • Giriş yapmamış olarak görünüyorsunuz. Lütfen yorum yazabilmek için giriş yapın.

 • Yapılan 19 alışverişten aldığı 0 değerlendirmede %0 olumsuz puan aldı

  Mağaza Performansı
  Ürününüz zamanında kargolandımı ? 0 0
  Ürününüz anlatıldığı gibi elinize ulaştı mı ? 0 0
  Kargolama tarzı hoşunuza gittimi ? 0 0
  Satıcı ile iletişiminizden memnun kaldınız mı ? 0 0
 • Mağazaya soru sorabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir...