Yöresel.com

Tayinat Sızma Zeytinyağı 1 Lt (#12318)

64,80 TL
 • Hatay’ın özenle üretilmiş zeytinlerinden, tamamen soğuk sıkım yöntemiyle, elde edilmiştir. Meyvemsi aroması, nefaseti ve tazeliği cam şişelerde korunur. Her damak tadına uygun bu lezzetli zeytinyağını, tüm yemeklerinizde, mezelerinizde, salatalarınızda ve kahvaltılarınızda ve afiyetle kullanabilirsiniz.

  Akdeniz Bölgesindeki zeytin üretiminin 0’unu gerçekleştiren Hatay İli, ülkemiz zeytin üretiminin de %8’ini karşılanmaktadır. İklim ve toprak koşullarının uygun olması ve anavatanı olması nedeniyle zeytin yetiştiriciliği için oldukça yüksek potansiyele sahip olan Hatay ilinde yetiştiriciliği yapılan çeşitlerin büyük çoğunluğu yöresel çeşit ve tiplerdir. Yöreye has üç çeşit zeytin cinsi tescil edilmiş olup bunlar Halhalı, Saurani ve Sarı Haşebidir. Hambelescik, Karamani, Dikenli Zeytin, Arravi, Elmacık, Tuffaf, Eri, Balluti, Allene, Celep , Pisecik ve Har zeytini yörede yetiştirilen tiplerden sadece birkaçıdır. Zeytin ekim alanlarının her geçen gün arttığı Hatay’da Halhalı, Savrani, Sarı Haşebi, Sarı Ulak, Karamani, Gemlik gibi zeytin çeşitleri ağırlıktadır.

  Zeytinin yetiştiği yörenin havası, toprağı, zeytin ağacının bulunduğu bölgenin denizden yüksekliği, zeytin ağacının ve zeytin tanesinin sağlıklı olup olmaması, toplanırken yara bere almaması zeytinyağının kalitesini etkiler, rengini, tadını belirler.

 • Giriş yapmamış olarak görünüyorsunuz. Lütfen yorum yazabilmek için giriş yapın.

 • Yapılan 1 alışverişten aldığı 0 değerlendirmede %NAN olumsuz puan aldı

  Mağaza Performansı
  Ürününüz zamanında kargolandımı ? 0 0
  Ürününüz anlatıldığı gibi elinize ulaştı mı ? 0 0
  Kargolama tarzı hoşunuza gittimi ? 0 0
  Satıcı ile iletişiminizden memnun kaldınız mı ? 0 0
 • Mağazaya soru sorabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir...