Yöresel.com

Urfa Sade Yağ (ghee) 500 Gr (#11961)

59,90 TL
 • Urfa Sade Yağ  inek sade yağıdır.  Urfa sade yağ kendi hayvanlarımızdan elde ettiğimiz urfa Sade Yağ Yemeklerinizde kullanabileceğiniz gibi kahvaltıda da tüketebilirsiniz. Ghee Yağı olarak ta bilinmektedir. sade yağ online satış ile sitemizden güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. 

  Sade Yağ Nasıl Yapılır Nedir?

  Sade Yağ Nasıl Yapılır Nedir??  tereyağının tuzlanıp dinlendirildikten sonra kaynatılması sonucu yapılmaktadır. Kahvaltıda ve yemeklerde tüketilebilir. Urfa sade yağ tarafımızca hiç bir makine olmadan geleneksel şekilde yapılmaktadır. Urfa sade yağı diğer yağlardan farklı olarak çok kalitelidir. Ancak kaliteli urfa sade yağı bulmak oldukça güçtür. Kendimiz  yaptığımız için satışını yaptığımız bir üründür.

  Urfa sade yağ nasıl yapılır?

  Urfa sade yağ nasıl yapılır? Öncelike yağımız inek yağıdır. Koyun sade yağı çok ağır olmakla beraber kısıtlı bir şekilde üretildiğinden dolayı hem çok pahalı hem de hakiki sade yağı bulmakta oldukça sıkıntı yaşanmaktadır. Koyun sade yağı kg fiyatı şuan 150 tl civarındadır. Koyun üreticileri de yağı üretmeden önce özel müşterilerinden siparişleri genelde 1 yıl öncesinden almaktadır.

  Urfa sade yağı nasıl yapılır sorusuna gelirsek, genel olarak herkesin bildiği tereyağından yapılmaktadır. Tereyağı tuzlanarak buz dolabından dinlendirilmektedir. Dillendirilen tereyağı odun ateşine alınarak eritilir. Eritildikten sonra üstte oluşan köpük alınır, süzgeçle tuz artıkları ve tereyağından kalan tuz tamamen alındıktan sonra dinlemeye alınır.  Urfa sade yağı bu şekilde üretilmektedir.

 • Giriş yapmamış olarak görünüyorsunuz. Lütfen yorum yazabilmek için giriş yapın.

 • Yapılan 0 alışverişten aldığı 0 değerlendirmede %0 olumsuz puan aldı

  Mağaza Performansı
  Ürününüz zamanında kargolandımı ? 0 0
  Ürününüz anlatıldığı gibi elinize ulaştı mı ? 0 0
  Kargolama tarzı hoşunuza gittimi ? 0 0
  Satıcı ile iletişiminizden memnun kaldınız mı ? 0 0
 • Mağazaya soru sorabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir...