Yöresel.com

Yöresel Antakya İftar Paketi (#6928)

200,00 TL
 • Sizler için, Hatay Antakya'da iftar sofralarının olmazsa olmazlarından  süper bir paket hazırladık.

  İçerik;

  Meyan Kökü Şerbeti: İftarda ve sahurda tüketilecek birkaç bardak meyan kökü şerbeti susuzluğunuzu giderecek. Ramazan ayında en büyük sıkıntınız susuzluksa evinizden meyan kökü şerbetini eksik etmeyin. Faydalarının araştılması gereken bir Ramazan içeceğidir. 1 Litre olarak gönderilecektir. 

  Şalgam: İftar sofralarının vazgeçilmezi , bir çok faydasının olduğu iddia edilen bu muhteşem lezzeti sofralarınızdan eksik etmemelisiniz...1 Litre olarak gönderilecektir.

  İçli köfte ( Oruk ) : Tatları ile olduğu kadar farklı isimleri ile de dikkat çekmektedir. Oruklar pek çok çeşidi ile Hatay mutfağında vazgeçilmez unsurlardan biridir. Genel bilinen ismi ile içli köfte şeklinde de telaffuz edilen oruklar, Hatay'ın değişmez lezzetlerinden biridir. 10 Adet olarak gönderilecektir.

  Kaytaz Böreği: Antakya mutfağının en sevilen lezzetlerinden kaytaz böreği et ve hamur işini beraber tüketmeyi sevenler için birebir. Görüntüsü ve lezzeti itibarıyla fındık lahmacuna çok benzeyen kaytaz böreği, kısa sürede yöresel lezzet meraklılarının favorileri arasına girecek. Denemenizi şiddetle tavsiye ederiz...10 Adet olarak gönderilecektir.

  Cevizli Biber ( Muhammara ) : Muhammara olarak bilinen , Antakya'da cevizli biber olarak isimlendirilen bu lezzet , Antakya Kahkesinin (Külçe) siyam ikizidir.  330 gr olarak gönderilecektir.

  Humus: Humus, nohut ve tahin ikilisine kimyon, sarımsak, limon ve zeytinyağı gibi çeşitli malzemelerin eklenmesiyle ortaya çıkmış enfes bir meze. Toz halnde 2 Paket olarak gönderilecektir

  Antakya Kahkesi ( Külçe ): Hatay dışında rezene böreği olarak da bilinmektedir.İçerisine zeytinyağı, çörek otu ve rezene (şumra) eklenerek taş fırında günlük taze olarak hazırlanır.Misafirleriniz için atıştırmalık doyurucu börektir.10 adet gönderilir.

  Hurma: Ramazan ayı denilince ilk akla gelen şeylerde biri de hurma oluyor. 

  Nar Ekşisi: Gastronomi Kenti Hatay’ın eşsiz lezzetlerinden olan nar ekşisi, Dalından koparılan narlar ilk olarak ikiye ayrıldı. Daha sonra sopalarla vurularak nar taneleri kabuklarından ayıklandı. Ardından nar taneleri ezildi. Geniş kazanlara boşaltılan nar suları, koyulaşana kadar odun ateşinde kaynatılarak yöresel lezzetin zahmetli yolculuğu tamamlandı. 330 ml olarak gönderilecektir

  Zeytinyağı : Zeytinyağının Antik dünyada ''Sıvı Altın'' olarak adlandırıldığını biliyor muydunuz? Zeytinyağı, hepimizin bildiği gibi,esas olarak Akdeniz bölgelerinde bulunan zeytin ağaçlarından elde ettiğimiz önemli bir meyve yağıdır.İnsanlık tarafından yüzyıllar boyunca kullanılmıştır.''Zeytinyağının en çok üretildiği ve tüketildiği Akdeniz kökenli insanlar, kalp damar hastalıkları söz konusu olduğunda dünyadaki en düşük ölüm oranlarına sahiptir.'' 500 ml olarak gönderilecektir

  NOT: Bu paketti satın alan müşterimize, 4 porsiyon geleneksel Antakya ev künefesi ikramımızdır.

 • Giriş yapmamış olarak görünüyorsunuz. Lütfen yorum yazabilmek için giriş yapın.

 • Yapılan 125 alışverişten aldığı 12 değerlendirmede %83.33 olumlu puan aldı

  Mağaza Performansı
  Ürününüz zamanında kargolandımı ? 10 2
  Ürününüz anlatıldığı gibi elinize ulaştı mı ? 10 2
  Kargolama tarzı hoşunuza gittimi ? 10 2
  Satıcı ile iletişiminizden memnun kaldınız mı ? 10 2
 • Mağazaya soru sorabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir...

DİĞER SATICILAR
24,00 TL
koli antakya Antakya Ezme Peyniri (yarım Kilo)

Alıcı Öder - 2-3 Gün İçerisinde Kargo

8,00 TL
Hataydanal Antakya Bıçağı

Alıcı Öder - Aynı Gün Kargo

67,26 TL
Kuzeyli Gıda 2'li Kuruyemiş Lezzet Paketi

Ücretsiz Kargo - Aynı Gün Kargo