Yöresel.com

Yöresel Antakya Sahur Paketi (#6929)

200,00 TL
 • Sizler için, Hatay Antakya'da iftar sofralarının olmazsa olmazlarından  süper bir paket hazırladık.

  İçerik;

  Antakya Sünme Peynir: Antakya’nın özgün peynirlerinden biridir Sünme peyniri.Taze peynirin sıcak suda eritilip, elde edilen hamurdan ince ip şeklinde hazırlanan artistik bir peynirdir. Beyaz renkte, sert dokulu, yüksek tuzlu ve aromatik tadlara sahiptir. 1 kg olarak gönderilecektir.

  Antakya Lavaş Peyniri: Yöresel Antakya peynirlerinden olan lavaş peyniri az tuzlu olup inek sütünden yapılmaktadır. Kahvaltı sofralarının eşsiz lezzetlerinden olan lavaş peyniri kızarmış peynir sevenler için vazgeçilmez bir üründür. Tost peyniri olarak da kullanılmaktadır. 1 kg olarak gönderilecektir.

  1. Sınıf Köy Tereyağı: Tamamen yayık yoğurdundan elde edilen 1sınıf katkısız doğal tereyağımızı siz değerli müşterilerimize sunuyoruz. 1 kg olarak gönderilecektir.

  Kahvaltılık Zahter: Hatay mutfağının önemli bir tadı olan zahter yörede genellikle kahvaltıda tüketilmektedir.Zahter Hatay mutfağında geleneksel bir üründür. Tuz, sıcak kırmızı öğütülmüş karabiber, sumak, , bulgur, kimyon, kurutulmuş olgunlaşmamış üzüm (koruk), anason, kişniş, terebinth, susam, karpuz, kavun tohumları, nohut, kekik ve rezene karışımından elde edilir.Zahterin içinde yer alan bu karışımın her bir bileşenin farklı oranı bulunmaktadır. Bundan dolayı zahter geleneksel yöntemlerle sadece Hatay’da eski ustalar tarafından hazırlanmaktadır. 250 gr olarak gönderilecektir.

  Attün (Siyah Zeytin):  "Attün" eylül ayından itibaren ağaç dalından değil de olgunlaşarak yere düşen zeytinlerden elde edilir.Hatay yöresinde yetiştirilen kendi kendine sepetlerde kurumaya bırakılan az tuza sahip lezzetli ve kaliteli attün siyah zeytin. Etli, lezzetli ve çekirdeği ufaktır. 1 kg olarak gönderilecektir.

  Sürk (Çökelek): Tuzsuz çökeleğin çeşitli baharatlarla tatlandırılmasıyla hazırlanan Antakya / Hatay mutfağına özgü çok özel bir lezzettir. Çökeleğe çeşitli baharatların eklendiği bu özel karışım genellikle kurutularak veya kurutulmadan zeytinyağının içinde saklanır. Çok sevilen bir kahvaltılık olan sürk, ezilerek meze şeklinde de yenebilir.Kokusu pek hoş olmasa da muhteşem bir lezzeti vardır. Sürkün üzerine zeytinyağı dökülerek yenilmektedir. Salatalara ve makarnaya çok yakışır. Yörelere ve damak tadına göre kullanılan baharatlar değişmektedir. Kekik ve kırmızı biber kullanılan temel baharatlardır. Salçalı veya salçasız olarak hazırlanmaktadır. Kurutulmuş çökelek Doğu ve Güney bölgelerinde çok sevilen bir yiyecektir. 500 gr olarak gönderilecektir.

  Tuzluyoğurt : Tuzlu yoğurt Hatay yöresine ait bir lezzet. Genellikle kahvaltılık olarak tüketilen tuzlu yoğurt marketlerde de satılabiliyor ancak en güzeli evde yapılanı. Bildiğimiz yoğurttan farklı olarak pişirilerek yapılan tuzlu yoğurdun tadına bir kez bir daha unutamıyor. 1 kg olarak gönderilecektir.

  Carra Peyniri: Hatay yöresine ait olan carra peyniri diğer adıyla küp peyniri tamamen el yapımı olup doğal olarak elde edilip hiçbir katkı maddesi olmadan yapılmaktadır. 1 kg olarak gönderilecektir.

  Antakya Yufka Ekmeği: Bir kere yörük olmaya görsün insanoğlu, Avrupa’nın göbeğinde dahi yaşasa, ne yapar eder, sacını bulur ve yufka ekmeğini yapar, hiç bir şekilde alışkanlıklarından vazgeçmez...Bilindiği üzere yufka ekmek her ne kadar yapımı zor olsada çoğu küçük yerleşim yerlerinde hala tüketilen bir ekmek çeşididir. Hala kadınlar bir araya gelip evin bahçesinde yaktıkaları ateşin üzerine kurdukları sacla kendi ekmeklerini kendileri pişirirler. 1 paket içinde 5 ekmek bulunmakta. 1 Paket olarak gönderilecektir.

  NOT: Bu paketti satın alan müşterimize, 4 porsiyon geleneksel Antakya ev künefesi ikramımızdır.

 • Giriş yapmamış olarak görünüyorsunuz. Lütfen yorum yazabilmek için giriş yapın.

 • Yapılan 125 alışverişten aldığı 12 değerlendirmede %83.33 olumlu puan aldı

  Mağaza Performansı
  Ürününüz zamanında kargolandımı ? 10 2
  Ürününüz anlatıldığı gibi elinize ulaştı mı ? 10 2
  Kargolama tarzı hoşunuza gittimi ? 10 2
  Satıcı ile iletişiminizden memnun kaldınız mı ? 10 2
 • Mağazaya soru sorabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir...

DİĞER SATICILAR
24,00 TL
koli antakya Antakya Ezme Peyniri (yarım Kilo)

Alıcı Öder - 2-3 Gün İçerisinde Kargo

8,00 TL
Hataydanal Antakya Bıçağı

Alıcı Öder - Aynı Gün Kargo

67,26 TL
Kuzeyli Gıda 2'li Kuruyemiş Lezzet Paketi

Ücretsiz Kargo - Aynı Gün Kargo