Yöresel.com

Yöresel El Sanatları

Sonuçları Filtrele
Fiyat (TL)
-
Yöre
  • Kastamonu1
Limit:
Sıralama:

1 sonuçtan 1 ile 1 arası görüntüleniyor.

Yöresel El Sanatları Nelerdir?

Türk el sanatları başlığı altında sıralayabileceğimiz işlere yöresel el sanatları denmektedir. Bunlar; mekik oyaları, işleme, dantel işlemeler, taş işlemeciliği, halıcılık, kilimcilik, ahşap oymacılığı, demircilik, dokumacılık, hasırcılık, dericilik, testi ve bardak yapımcılığı, bakırcılık gibi işlerdir. Bu el zanaatlarının zaman içerisinde evrilerek günümüze gelmiş hali, sanatseverlerin ilgisini üstünde toplamaktadır. İnsanımızın el emeği, göz nuru olan bu ürünler manevi açıdan oldukça kıymetlidir. Bu tür işlerin oldukça ince ayrıntısı bulunduğundan pek emek harcanan değerli ürünlerdir. Son yıllarda yüksek derecede ilgi görmektedir.

Türk Toplumunda El Sanatlarının Yeri ve Önemi!

Kültürel varlığımızın en önemli öğelerinden biri el sanatlarıdır. Ülkemiz el sanatları konusunda son derece gelişmiş olup zengin ürün çeşitliliğine sahiptir. El sanatları tarihsel süreç içerisinde bulunduğu toplumun kültürel özellikleriyle gelişme göstermiştir. Türk toplum yapısının, kültürel yansımalarının bulunduğu birbirinden eşsiz ve güzellikte elle üretilmiş sanat değerlerini, sanatsal beğenilerini yoresel.com’da inceleyebilirsiniz.

Binlerce Yıllık Tarihsel Süreç!

Binlerce yıllık tarihsel süreç içerisinde Anadolu’dan günümüze uzanan bu tarihi emek, bu coğrafyalarda yaşamış koca bir uygarlığı temsil etmektedir. Antika ve tarih sevenlerin özellikle daha çok tercih ettiği el sanatları evlere ayrı bir hava katmaktadır. Bu işi büyük bir ustalıkla icra eden kimselere Zanaatkar denilmektedir. Zanaatkarlar atalarından aldıkları bu mirası günümüzde hala yaşatarak birbirinden güzel ürünleri, tüketicilere özenle hazırlıyorlar. Özenle hazırlanan, ilmek ilmek dokunan, emek emek üretilen eşsiz güzellikteki bu ürünler üretenlerin duygularını, sanatsal zevklerini, yaşadığı coğrafyanın özelliklerini yansıtmaktadır.

yoresel.com'da Kargolama Süreci

Sipariş ettiğiniz ürün 1-3 gün içerisinde hazırlanır (ürünün hazır gıda ve ya taze gıda olması ile alakalıdır). Gerekli kontroller sonrası satıcılarımız tarafından korunaklı ve tazeliğini kaybetmeyecek şekilde paketlenerek kargoya teslim edilir. Siparişiniz bulunduğunuz ile göre 1-3 iş günü içerisinde tarafınıza ulaşır.

yoresel.com'dan Alışveriş Yaparak Yerel Üreticilere Destek Olduğunuzu Biliyor Muydunuz?

Yoresel.com’ dan almış olduğunuz ürün ile yöresel lezzetlerle dolu olan kültürümüzü yaşatmış olup aynı zamanda küçük çaplı yerel üreticilerin kalkınmasına destek olmaktasınız.