Yöresel.com

Yufka

Sonuçları Filtrele
Fiyat (TL)
-
Bu kategoride ürün bulunamadı.

Yufka Nedir?

Lezzetli tarifleriniz, börekleriniz ve tatlılarınız için hazır yufka son derece pratik bir seçenektir. Her biri aynı incelikte açılmış olan yufkalar, hijyenik koşullarda paketlenerek kullanıma hazır hale getirilir. Taze, uzun ömürlü ve lezzetli olduğu için sıklıkla kullanılır. Misafirlerinize hazırlamak istediğiniz börek, gözleme ve baklava gibi yiyecekleri hazırlamak için özel yufkalar üretilmektedir.

Yufka Nasıl Yapılır?

Yufka doyurucu ve lezzetli olmasından dolayı fazlaca tercih edilen yemek kategorisinde karşımıza çıkar. Hamur işleri zahmet gerektiren ve zor yapılan ancak yapılırsa yerken oldukça keyif veren yiyecekler arasındadır. Hamurun oklava ile açılması sonucunda elde edilen ve kağıt kadar ince yapıya sahip olan yiyecek türü yufkadır. Yapımı zor olan bu yiyeceği sizin için özenle hazırlanmış halde yoresel.com üzerinden satın alabilirsiniz. Özenle hazırlanmış ve hijyenik bir şekilde ambalajlanmış yufkalar, mutfakta yapacağınız her türlü börek ya da tatlı tarifleriniz için sizlere kolaylık sağlayacaktır. Elinizle açma zahmetine girmenize gerek kalmadan kolaylıkla ürünü kullanabilir, birbirinden lezzetli tarifleri çabucak hazırlayabilirsiniz. Misafirlerinize sunum yaparken de hem lezzetten hem de görsellikten ödün vermemiş olursunuz.

Taze Yufka Nasıl Anlaşılır?

Yufka yapısı gereği incecik kağıt bir hamur formundadır. Taze olduğu sürece birbirinden kolaylıkla ayrılabilir. Ancak hava ile temas etmeye başladığı andan itibaren bu tazeliğini yavaş yavaş yitirmeye başlayacaktır. Birbirlerine yapışarak kuru bir hale gelir.

Severek tükettiğimiz yufka ne yazık ki uzun süreli dayanma özelliğine sahip değildir. Kapalı bir saklama kutusunda ya da kendi kilitli hava almayacak ambalajında saklayabilirsiniz. Belirli süre içerisinde tüketilmeyen yufkalar tazeliğini kolaylıkla yitirecektir. Kokusundan ve renk değişiminden bunu takip edebilirsiniz. Raf ömrü 3 gündür, lakin buzlukta muhafaza ederek daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. Yufka ile börek ve tatlı yaparken bilmeniz gereken püf noktalar vardır. Örneğin, tatlı ve ya böreğinizin alt katmanı için tepsiye en az iki yufka koyulmalıdır. Sanıldığının aksine her hata yağ sürmek yanlış bir işlem değildir, muhakkak her kata yağ sürülmeli. Hazırladığınız tatlı ve ya böreği pişirmeden önce dolapta bekletmeniz, yufkanın soğumasıyla beraber piştikten sonra daha da lezzetli hale gelmesini sağlar.

En Taze Yufkayı Nereden Bulabilirim?

yoresel.com sayesinde üreticiden tüketiciye doğrudan ulaşan, taze, doğal ve organik yufkaları satın alabilirsiniz. Afiyet olsun!